close נרשמת בהצלחה
050-866-3028

תחזית מאי 2015 מאת בועז פיילר

מוזמנים לתחזית לחודש מאי, מה צפוי לנו בחודש השני לשנה האסטרולוגית? דרך ראיית התפתחות הנשמה.
 


שליש ראשון של החודש (עד ה-11 למאי)

חודש מאי מביא עימו התחממות. לאחר שבואו של האביב סחף אותנו באופטימיות מחודשת הגיעה השעה להכות בברזל מחדש. היום הראשון של החודש נפתח בסימן ירח במאזניים על ראש הדרקון מה שמעצים אותו מאוד ויכול להביא להרבה מחשבות ורגשות המלווים אליהן על מה שחסר לנו בחיים ועל איך קשרים עם אנשים סביבנו יכולים להשלים לנו את שחסר לנו לבד. 


הירח במאזניים נותן גוון של התעסקות במערכות יחסים: גם כאלו זוגיות אבל גם מערכות יחסים בכלל. לאן אנחנו שייכים? עם מי? מי השבט שלנו ולמה אנחנו משתייכים אליו? איזה תפקיד אנחנו נטלנו בעבר אל מול אנשים ואילו תפקידים הגיעה השעה שנישא על כתפנו? לא רק למען טובתנו האישית, אלא גם לטובת הקהילה סביבנו כולה. הירח המלא שיגיע כמה ימים לאחר מכן (ב-4 למאי) בעקרב יעצים את התחושה שעלינו להשתנות ולחלוף דרך הצל שלנו כדי לזרוח מחדש מתוך גחלי אש האתמול. 


זכרו שירח מלא תמיד מעצים רגשות וירח מלא בעקרב יכול להיות דרמטי במיוחד, אז נא לקחת דברים בפרופורציות ולא לטפס על עצים ואחר כך ליילל כמו גור חתולים מול הלבנה כשאתם לא מוצאים בקלות את הדרך חזרה למטה. אבל אם כבר בכל זאת טיפסתם ואתם מוצאים את עצמכם שם מול הירח מייללים, זוהי יופי של הזדמנות להתפאר מהיופי סביבכם ועוצמת החיים ולתפוס שיחת נפש עם הירח הפנימי שלכם, לצמוח ולגדול (הירח, מסמל באסטרולוגיה את הצרכים הרגשיים שלנו, את הפנימיות שלנו, הבית הפנימי, כמו גם הבית החיצוני, את הצד הנשי בתוכנו, את אימא שלנו והצד האימהי בתוך כולנו).  הימים האלו הם ימים נהדרים להביא לאיזון מחודש בעקבות ניקיון בית בין הצד הנקבי לצד הזכרי בנו, בין האגו לבין הרגש, בין האסרטיביות לרגישות.


אל הירח מצטרף המרובע בין צדק לשמש בימים אלו שמביא איתו רוח אופטימית שלא לומר גרנדיוזית שאולי יכולה להיות מנופחת מידי. חשוב להבין מה באמת "מחזיק מים" ומה "רק מלא באוויר חם"  חשוב שלא נהיה מרוכזים בעצמנו ו"ברעיון" שלנו לגבי איך דברים צריכים להראות ונהיה פתוחים לשינויים חשובים מהמציאות בחוץ.


כמו כן, המולות בין שבתאי בקשת למרקורי בתאומים שתביא מידע מהסביבה שעצם החשיפה אליו תביא לשינוי פנימי אצלנו. אפשר לומר שאלו ימים ש"יפלו לנו אסימונים" כתוצאה מתובנות חדשות לגבי העולם סביבנו, ואנחנו חווים בזמן זה דיוק של מערכת האמונות שלנו והאמת האישית דרכה אנו מסתכלים על העולם.


שליש שני של החודש (11- 22 למאי)

ה-12 וה-13 למאי יכולים להיות ימים רגישים מאוד בהם אנחנו יכולים קצת לאבד גבולות, להרגיש כאילו הגבולות שלנו נפרצו מצד הסביבה, כאילו דברים שהיו לנו ברורים הפכו מטושטשים יותר או פשוט שאנחנו לא הבנו נכון את הסיטואציה מול העיניים. אלו ימים שיכולים להיות גם כואבים ולגעת בפצעים העמוקים שלנו ואלו יכולים להיות גם ימים בהם אנחנו נבין טוב יותר את המצע הרגשי ממנו אנחנו צמחנו על כאביו וחוכמתו הגדולה. ההמלצה שלי היא להיות מודעים לרגישות ולנסות לקחת את היומיים האלו כמה שניתן יותר לאט ובעדינות, להתרכז בפנים, ברוח, בטבע, ביצירה ופחות במרוץ הלא מתפשר קדימה.

 

גם הימים הבאים יכולים להתאפיין בתחושה לא ברורה של חוסר שביעות רצון או קצת "ריגשיי" הערך העצמי שלנו יכול להיות פגיע ואנו יכולים מהר מאוד לצעוק איי! כשמישהו רק "ליטף" אותנו על הכתף... בקיצור אנחנו רגישים ואנחנו צריכים להבין שעכשיו זה הזמן ללמוד להתמודד טוב יותר עם כוח. הכוח שיש לנו בפנים והכוח שמופעל עלינו מבחוץ. ללמוד לקבל אותו מהחיים או לווסת אותו ולהוציא אותו החוצה בצורה חיובית ולא "להתפוצץ" על מישהומישהי אלא לחשוב מה היא דרך ההתמודדות החכמה עם מה שאנו עוברים. אחרת, אנחנו יכולים לחוות דפוס שהוא קצת פאסיב אגרסיב וחיכוך עם עצמנו ועם סמכויות בחיינו. 


קחו את הירח החדש בשור ב-18 למאי כזמן חשוב לאמץ דרכי פעולה חדשות ומשופרות וללמד את עצמכם איך לחבר בין פעולה, צורך רגשי ומהות אישית (אגו) לכדי הגשמה הוליסטית וחיובית של כל השלושה. עשו זאת בצניעות ובעדנה, אחרת, דברים יכולים לצאת קצת משליטה ולהוליד תוצאות לא חיוביות שימשיכו איתכם קדימה וחבל. ביום זה מרקורי עוצר לפני כניסתו לנסיגה עד ה-11 ליוני. היומיים של העצירה בהתחלה ובסוף הם ימים חשובים להישאר בהם מקורקעים ולחבר טוב טוב בין הראש לרגלים. אלו לא ימים לאבד שליטה או להשתמש בחומרים מטשטשי תודעה כמו אלכוהול או סמים. וכמובן להבין שקווי התקשורת לא משהו כרגע ואנחנו יכולים לחוות חוסר הבנה או בלבול ולכן היו נחמדים עם אחרים ועם עצמכם.


שליש אחרון של החודש (23-31 למאי)

תוך כדי הנסיגה העוצמתית של מרקורי דרך המזל ששולט בו (תאומים) אנחנו נזכה להבין טוב יותר איפה טעינו, למה לא שמנו לב בעבר ועצם ההכרה והמידע החדש ישנה את המסקנה ודרך הפעולה שלנו. זה זמן מצוין להלחם במקומות החשוכים בתוככם ולתקן. אם הירח החדש היווה את לידתו של תהליך חדש עבורכם, כאן בשליש האחרון של החודש אנחנו ממש רואים שתי דרכים: אחת חיובית והשנייה שלילית. עם הצמידות בין השמש למרס ומרקורי, בזוית מרובעת לנפטון אנחנו נראה אנשים סביבנו שלראשונה מזה הרבה זמן חווים הצלחה אישית מול האתגרים שהם עצמם ושהחיים הציבו להם ומלאים אנרגיה ויצירתיות כדי להמשיך ולהצליח ואנו נראה אנשים שמרגישים קצת שבורים, קצת אבודים וחסרי כוח אל מול היקום והאתגרים הפנימיים שלהם. 


רוב הסיכויים, שרובנו, נרגיש גם את זה וגם את זה: התקדמות משמחת בחלק מתחומי חיינו, תחושת תסכול מחלקים אחרים שאנו לא מצליחים לפתור. בימים אלו אנחנו יכולים לשמוע יותר על התאבדויות, יותר מקרי אלימות, יותר מקרים של יציאה לא מובנת או הגיונית משליטה. העצה שלי לכולנו היא: זכרו מי אתם, זכרו מאיפה באתם ולאן אתם מכוונים להגיע. אל תוותרו לעצמכם בדרך לשם. זה הזמן לא להתפשר על תיקון הדרך, על הבחירות הקטנות שבונות בסופו של דבר את ימינו. 


זה הזמן להתעקש לעשות זאת הפעם נכון. אבל, לא להיות תוך כדי חמורים ורעים עם עצמכם. לטפו את שיער ראשכם רפאו את המקומות הפצועים בכם. זאת מתוך אהבה אל עצמכם והבנה שאנו גדלים מתוך הכאב. הרגיעו את עצמכם והיו בטוחים שגם האתגר או הבעיה העכשווית – יעברו. זכרו שזה טיבו של תהליך ההתבגרות וגם אם זה קשה, הוא מוביל אותנו להיות מסוגלים להגשים את חלומותינו, למצוא את המקום אליו אנו שייכים ולהשלים את ייעודינו לטובה. עשו את הדרך בחגיגיות כל העת, בהודיה, על כך, שניתנת לכם הזדמנות להשתפר, כל עוד, שניתנת לכם הנשימה.