close נרשמת בהצלחה
050-866-3028

תחזית בחירות בישראל 2015

תחזית בחירות 2015 - ניתוח המפות של ביבי, לבני והרצוג.
 

בחירות בישראל  - 17 מרץ 2015

לפני שאתחיל בניתוח תהליך הבחירות, חשוב לי לציין שאין בידיי את שעות הלידה המדויקות של חלק מאנשי הציבור. על כן, מפות אסטרולוגיות אלו עלולות להיות מדויקות פחות.


רקע ותהליך הבחירות
הבחירות בישראל היו אמורות להתקיים בסוף 2017, בעקבות המשבר הקואליציוני הוחלט על פירוק הממשלה ב 8 בדצמבר 2014 ועל קיום בחירות חדשות ב 17 מרץ 2015.

מנהיגה של המפלגה שתקבל את מירב הקולות יקבל את רשות הנשיא לנסות להרכיב קואליציה שבראשותה יכהן כראש הממשלה. כזכור בבחירות 2009 המפלגה שזכתה היתה בראשות ציפי ליבני שלא הצליחה להרכיב קואליציה בזמן הנתון לכך. בנימין נתניהו, שזכה במספר קולות קטן יותר אולם זכה לתמיכה רחבה יותר מהמפלגות האחרות בכנסת כן הצליח לבנות קואליציה חזקה והפך לראש הממשלה.

עקב כך, השבועיים לאחר קיום הבחירות הנם קריטיים גם כן, בכדי לקבוע מי ירכיב את הקואליציה החזקה ביותר. ב 2009 חזיתי את הניצחון של ציפי ליבני אך לא צפיתי שהיא לא תצליח להרכיב את הממשלה.


רקע אסטרולוגי

הבחירות ב 17 במרץ יתקיימו במהלך הזוית המרובעת המדויקת האחרונה בין אוראנוס ופלוטו במעלה 15 טלה/גדי. כדי להוסיף לדבר עצמה בלתי מבוטלת, הזוית תתרחש בסמוך לצמתי הירח ולמאדים בטלה.


המשמעות וההשפעות של המרובע בין אוראנוס/פלוטו במזלות הקרדינלים – גורם למשבר זהות קולקטיבי מתמשך, היוצר דיון פעיל ומתמשך לגבי קידום זכויות האדם והזכויות החברתיות של כולנו וצורך עז להגדיר מחדש מערכות ציבוריות ומנהיגות בעולם. זוהי מהפכה של שחרור מהישן וצעידה לכיוון חדש. באופן מנטאלי, זה ברור ומובן, אך בפועל זה גורם לגישות הישנות להיכשל ולא להחזיק מעמד. ועדיין ה'חדש' עוד לא מספיק מגובש ולא תמיד קל לצפות מה יכול להחליף את ה'ישן', אולם ברור שאין לו מקום בעידן החדש. במילים אחרות, תצורה זו של גיאומטריה שמימית, קוראת לתהליך של שינוי אך בדרך שדורשת זהירות והערכות.


כוכב אוראנוס מפעיל את הקודים החדשים של גישה שכלתנית גבוהה ואידיאלים חברתיים נאורים, קורא לחופש וזכויות אדם בזמן שפלוטו מדבר על הצורך לחפור מטה לשורש העניין עם צורך בכוח וניהול משאבים ראויים. עם נביט על הריבוע בין פלוטו/אוראנוס מצד אחד צריך לחפור לעומק ולחשוף שורשים (פלוטו), במטרה להצמיח ענפים גבוהים ולהגיע קרוב יותר לשמש (אוראנוס).

תחת ההשפעה של הריבוע אוראנוס/פלוטו כל מערכת פוליטית שתתנגד לשדרוג ושינוי לא תוכל להתקיים. הריבוע הנוכחי הינו חזק מאוד ולא תורם להמשכיות ה"סטטוס קוו" הקיים. זוהי תצורה שדורשת מהלכים נועזים לקיחת סיכון ושילוב של השראה גבוהה עם אינטליגנציה רגשית גבוהה - אוראנוס ופלוטו חייבים לעבוד יחד.

כאמור, כל כישלון ביצירת שינוי והתפתחות יוביל להתנפצות והתמוטטות. על כן, דחיפה אידאליסטית לשינוי מבלי להבין את הסיבה העיקרית לבעיה יכולה ליצור משבר. לדוגמא, אנו יכולים לחזור אחורה בזמן  אל תחילת הריבוע בין אוראנוס ופלוטו במהלך 2011 אז חווינו את משבר האביב הערבי. זמן שרודנים הופלו במה שנדמה היה, כמהלך מהיר מאוד בצפון אפריקה והמזרח התיכון. לכאורה, היה זה הדגל האוראני לשחרור וקידמה, אבל מהר מאוד נחשף שהשינוי האוראני לא היה משולב כראוי עם השפעתו של פלוטו והסתיים בצורה שטחית.
תהליך נפילות הרודנים לא הביא התקדמות מפוארת עד כה, ובמקום זה נוצר ואקום שהתמלא במהירות בכוחות טפילים בדמות של תנועות אסלאמיות קיצוניות.

הגישה הפוליטית במדינתנו הינה גישה שמרנית עם דגש על צרכי ביטחון מידיים, כשברקע האסלאם הקיצוני צובר מומנטום בסוריה ובעירק. במקביל הקריאה לקדמה וזכויות האדם מעוררת תגובות חריפות נגד הממשל ונגד נתניהו באופן אישי.


מפת יום הבחירות

 

מפת יום הבחירות מצביעה על יום טעון ומתריס מאדים / אוראנוס בצומת הדרומי בריבוע לפלוטו בגדי. במילים אחרות הקריאה לשינוי מאוד חזקה אך היריבים "ילחמו את הקרב הזה עד המוות". 


 

אף על פי כן, הצומת הצפוני במאזנים נשלט על ידי ונוס שנמצאת בשור. הדבר מורה על כך שאנו נקראים לגישה יותר מתונה במציאת פתרון אמיתי. כלומר, משא ומתן ופשרות יהיו הכרחיים. דבר זה הופך למעניין אפילו יותר מפני שאחת מהמפלגות המובילות בבחירות, מונהגת על ידי שני מנהיגים: גבר (הרצוג), ואישה (ליבני)- המשקפים את ההבטחה של הצומת הצפוני.

המבצע הלוגיסטי של יום הבחירות צפוי להיות לא פשוט ועלול לעורר מחלוקת עקב כך שמרקורי (האחראי על לוגיסטיקה) יעמוד בצמידות לנפטון בדגים (תפניות בלתי צפויות וניהול לקוי או חסר שיכול לעלות חשש באם ספירת הקולות נכונה או בעיות דומות אחרות)

 

מפות מנהיגי המפלגות המובילות 

שתי המפלגות המובילות הן הליכוד (ימין) בראשות ראש הממשלה הנוכחי בנימין נתניהו והמחנה הציוני (שמאל מרכז) בהנהגת יצחק הרצוג וציפי ליבני.
באופן מעניין גם לנתניהו וגם להרצוג יש ירח במאזנים (להרצוג הירח צמוד לונוס) ולליבני יש ירח בטלה (יחד אם מאדים בטלה).


ביבי נתניהו

ראש הממשלה, נולד בליקוי חמה במזל מאזניים, בצמידות קרובה לאופק של מדינת ישראל (הנמצא ב23 מאזנים) – מפת ליקויים בולטת אצל אנשים בעמדת מנהיגות כמו במפת נתניהו, בבית 10 המדבר על פוליטיקה וחקיקה.כפי שאנו רואים במפה זו, מזלות מאזנים אינם בהכרח היפים רודפי שלום. מאזנים הינו מזל של דואליות ומחלוקות במיוחד עם נפטון במאזנים. אדם בעל סימן כזה במפתו יכול לפתח פחד עמוק של איבוד הזהות העצמית שלו אל מול האחר, דבר המפעיל מנגנוני פיצוי של התנהגות הגנתית. אדם כזה יכול בעקשנות רבה להחזיק בעמדה שלו עקב הפחד לא להיות הקורבן ולהיכנע לאחרים. זה יכול להוביל לחוסר רצון להתפשר. במפתו של נתניהו הצמידות של מאדים / פלוטו באריה בבית 8 מוסיפה לעמדתו ההגנתית, חוסר האמון ותחושת הבעלות שלו (שימו לב שמאדים שולט בבית 4 שמאופיין בהגנה על המולדת)


בתקופה זו שבתאי בשמיים מתקרב לצמידות עם ונוס בקשת במפת הלידה של ביבי. אנו יכולים לצפות להתעצמות החקירה וההאשמות בניצול לרעה של כספי ציבור ( בית 12- ציבור, ונוס - כספים) האפשרות להאשמות בעבירות שחיתות בשלב מאוחר יותר, כששבתאי יהיה במרובע לעצמו על הונוס במפת הלידה שלו קיימות גם כן.    

   

ביום הבחירות מעבר מאדים/אוראנוס הכבד בטלה בבית 4, על הצומת הצפוני של מפתו של ביבי מבטיח בעיות ומחלוקות עבורו. לאורך כל תקופת הבחירות, מאדים מעורר המחלוקות במזל טלה מול הירח במאזנים, יכול להוביל את נתניהו לנטול עמדה הגנתית שעלולה להביאו לכדי בידוד אפשרי. ברור כי הוא יהיה מתוח מאוד ומעורב במאבקים חריפים. זה לא בהכרח אומר שיובס, אבל זה מרמז על מצב של חולשה ולחץ. הירח בדלי ביום הבחירות מול מאדים/ פלוטו במפתו, מצביע על אכזבה.

המעבר של הצומת הצפוני על המרקורי הלידתי שלו יכול להראות על הסכם ופשרה בסוף התהליך וחתימת עסקה ליצירת קואליציה.


הרצוג

מנהיג מפלגת העבודה ומנהיג שותף במפלגת המחנה הציוני (בשותפות עם ציפי ליבני), הרצוג חותר למשא ומתן לשלום עם הרשות הפלסטינית, ולהפסקת התרחבות ההתיישבות היהודית ביהודה ושומרון. הרצוג הוא דור שני של פוליטיקאים – בנו של הנשיא לשעבר חיים הרצוג.
אנו מסתכלים על מפה סולארית ללא שעה מדויקת, על כן קשה לנו לראות מבנים חשובים, מלבד מעברה של השמש (המסמלת מנהיגות) על הריבוע שמש/יופיטר הלידתי, אנו יכולים לראות שהימים לאחר הבחירות (כשהשמש על השמש תהיה מדויקת) מיטיבה איתו. עדין כשהשמש נכנסת למזל טלה (21 במרץ),  היא מגיעה לריבוע עם המאדים הלידתי שלו ב-0 סרטן. בזמן זה, עובר מאדים בטלה במולות לונוס במפת הלידה שלו. כך שניתן לצפות לעימותים ושינויי כיוון במשא ומתן, ביצירת והקמת קואליציה.      

ציפי ליבני

המנהיגה הנשית הכי בולטת בפוליטיקה, מאז גולדה מאיר, היתה קרובה מאוד לעמדת הנהגה בשנת 2009. שותפה להנהגה יחד עם הרצוג במפלגת המחנה הציוני.


אנו מסתמכים גם כאן על מפה הסולארית שמראה דמות טלאית חזקה, עם מאדים בטלה על הצומת הדרומי שלה, במרובע לשמש שלה. דמות חדורת מטרה והגנתית כפי שהיינו מתארים שאישה הצריכה לפלס דרכה בעולם הגברי ה'מצ'ואיסטי' הישראלי צריכה להיות.

המעברים בתקופה הקרובה במפת הלידה שלה מהותיים ביותר. הריבוע של פלוטו/אוראנוס יסגור על השמש הלידתית של ליבני במדויק. היא גם תחווה חזרת מאדים ובקרוב גם חזרה שנייה של שבתאי.


מעברים אלו בהחלט יכולים להראות אפשרות שהיא תיקח תפקיד בולט יותר בהנהגה הישראלית.    
פלוטו/ אוראנוס סוגרים על השמש אצלה יכולים גם להוביל לתככים פוליטיים והפרות אמון משני הצדדים הפוליטיים. בהמשך כאשר פלוטו/ אוראנוס יסגרו על מאדים הלידתי שלה,  אנו יכולים לצפות לשנים סוערות, פעילות נמרצת ומנהיגות בעוד ליבני תפעל בכל כוחה להוביל לשינוי המיוחל מבחינתה. אולם, תצורה זו מרמזת שמאבקי הכוח יהיו חזקים מאוד ויבטיחו גם שינוי כיוון לא צפויים. רמה זו של פעילות במפת לידתה של ליבני מרמזת באופן ברור שהיא לא תשב במושב האחורי ותסתכל מרחוק על המתרחש בישראל אלא תהיה פעילה יותר מבעבר.
יופיטר בצומת הצפוני במפתה הלידתית ובצמידות לאופק של מדינת ישראל (23 מאזנים), מראה על ההזדמנויות עבורה להיות בעלת כח והשפעה על התפתחותה של המדינה.


לסיכום

כאשר מסתכלים על המפות של שלושת המועמדים, מה שמדהים הוא שהשמש במפתו של נתניהו ממוקמת על הצומת הצפוני, וונוס במפתו של הרצוג (27 מאזנים)... מה שיכול להצביע על  "menage a trios" שלישיה - קואליציה משותפת בין המפלגות. זה כנראה תרחיש סביר בהתחשב במאזן הכוחות. ממה שניתן לראות מהמעברים בשמיים, אין כל העדפה מוחצת למועמד מסוים. אפשרי שנראה חלוקה שווה של קולות שמזמנת פשרות ושיתוף פעולה. זוהי גם הרוח הנרמזת מהצומת הצפוני במאזנים במפת יום הבחירות.