close נרשמת בהצלחה
050-866-3028

תחזית אסטרולוגית לאפריל 2015

חודש אפריל הינו תמצית העשייה המחודשת אל עבר הייעוד האישי שלנו.
 


שלום לכולם! 


אפריל עומד להתעסק הרבה בעשייה של דרך אקטיבית ומחודשת אל עבר הייעוד האישי שלנו. בסוף מרץ (20) עברנו את ליקוי השמש שהיווה עבור רבים נקודת אל חזור לסיום של דרך ישנה והתחלה של אחת חדשה. 

עבור חלק המעבר היה הרמוני והיווה שיא של תהליך מחשבתי ורגשי שנפרש על פני החודשים אחרונים בהם מדדנו את החדש מול הישן והבאנו מה יש לשנות (בעת מרובע אורנוס פלוטו) ואילו עבור אחרים הוא היה יכול להיות טראומטי ולהנחית את החדש ללא רחמים. אנו לקראת ליקוי ירח ב- 4 לאפריל. 

כפי שאומר המורה שלי לאסטרולוגיה, מוריס פרננדז,  הימים בין הליקויים נחשבים לימים חשובים, מהותיים, בהם דברים שישפיעו על העתיד הן בצורה אישית והן קולקטיבית נזרעים באדמתנו.


אפריל נפתח בצמידות מתהדקת בין השמש לאורנוס שתכניס לכל שליש החודש הראשון אנרגיה חדשה ורעננה, החדש זורם פנימה בקצב מהיר, אולי אפילו מהיר מידי ואנחנו יכולים להרגיש כאילו קצת קשה לנו לעמוד בקצב. אבל היי, אין כמו קצת מהירות כדי להכניס התרגשות אל החיים. זה נהדר שלפחות פה בישראל מגיע חופש פסח שיאפשר לנו ליהנות ולקחת חופש כשכל האנרגיה החדשה הזו נכנסת פנימה. מוסיף לכל זה כוכב צדק, אליו מתקרבת השמש בהיבט משולש. אופקים חדשים נפתחים וזה הזמן להרחיב את העשייה שלנו להבין טוב יותר מי אנחנו ומה באנו לעשות פה. ממש כמו בספינת מפרש שמפרשיה התמלאו ברוח חדשה, תרשו לעצמיכם לעמוד בקצה הסיפון, לפרוש ידיים צדדים, לעצום עיניים ולתת לאדרנלין יחד עם תחושת החופש וקצף הגלים המתיז מהחרטום מידי פעם לשטוף אתכם מהזיכרונות המעיקים של החודשים האחרונים.


השני לחודש הוא יום מצוין לתקשורת בונה וחיובית. זה אחלה זמן כדי לאחל לכל העמיתים בעבודה, חופש נעים וחג שמח ולחזק קשרים כמו גם לקבוע תוכניות רומנטיות או משפחתיות לחג. ההיבט המשולש בין שבתאי למרקורי יסייע לתקשורת להיות בונה ולחזק קשרים והמשולש הגדול בין הירח וונוס ופלוטו יכול ממש לתקן פצעים ומקומות שנפגעו במערכות היחסים שלנו בשבועות המתוחים האחרונים. נצלו זאת היטב.


ליקוי הירח ב- 4 לאפריל מתקיים באותן המעלות של ההיבט המרובע בין אורנוס לפלוטו של החודשים האחרונים – זה שהעיק עלינו כל כך. הליקוי יהיה מדויק בין שתיים לארבע וחצי בצהריים, ויכול להיות טעון, להציף רגשות, להביא לדרמות (זווית מרובעת לפלוטו) ולרגע להציב מחדש את הצל שלנו ואת שיגורנו ממנו אל מול פנינו אבל, זהו העב האחרון לפני בקיעתו של שחר חדש. במקורות היהודיים נאמר כי ליקויי החמה טובים לישראל ואילו ליקויי הירח רעים לנו. ליקוי החמה מושך את הגלימה ומחליף את הסצנה החיצונית של במת חיינו ואילו ליקוי הלבנה עושה את אותו הדבר אולם בפנימיותינו. השינוי שהגיע עם ליקוי החמה לעולם החיצון מביא לשינוי בעולם הפנימי שלא תמיד קל לנו עימו ויש לחוות הסתגלות מחודשת אליו. כל זה קורה שנייה לפני ליל הסדר וחשוב חשוב שתנצלו את השבת הזו דווקא לקיבוע של דברים טובים וחיוביים בפנים למרות יתר הרגישות ואולי אפילו עבור חלק מכם – המתח באוויר.


ב-9 לאפריל אנו כבר נזרקים קדימה במלוא המרץ. אורנוס, השמש ומרקורי בצמידות על זנב הרקון ויוצרים משולש אש גדול בשמיים יחד עם צדק והירח בקודקודיו האחרים. האש מביאה איתה עשייה והתכונה הקבועה של מזלות האש המשתתפים מסייעת כדי לקבע במקום את השינויים הנדרשים שאנו רוצים לעשות בחיינו. אנו חשים כבר שגדלנו, התחזקנו וברור לנו עכשיו שיש לנו את היכולת לעלות דרגה, לקפוץ קדימה ולהגשים את הצעד הבא אל עבר ייעודינו למציאות בחיינו. כל זה מגיע בתיאום מושלם עם סיומו של פסח.

בימים לאחר מכן חשוב שתשימו לב כמה כוח אתם מוציאים ואיך אתם מוציאים אותו (היבט יוד בין ראש הדרקון למאדים ונפטון). משני טעמים: הראשון – שלא תפגעו בעצמכם או באחרים עם כוחניות יתר. השני – שלא תיוותרו חסרי כוח ותרגישו פתאום כאילו אתם חסרי אונים אל מול האתגרים ונגמר לכם האוויר. לכן מדדו את השימוש בכוח ועשו זאת תוך כדי שיקול דעת וחוכמה. חשוב שתיזכרו לשחק לפי הכללים, להיות אתיים ומוסריים אפילו מהרגיל, תזכרו שלא מותר לכם הכל ושאתם תשלמו על התנהגות לא נכונה. יש כאן מוטיב של קרמה שחוזרת (מולות בין שבתאי לוונוס) והמולות בין צדק והירח לא מסייעת לנו להיות זהירים. אל תדחפו חזק מידי קדימה. התוצאות הטובות ביותר יגיעו דווקא מהתקדמות יציבה, נכונה ואיטית בכיוון הנכון.


נראה שהחל מה- 20 לאפריל אנחנו כבר ממש מרגישים "קיץ" אסטרולוגי. השמיים בהירים, הרוח נעימה ואנחנו חופשיים להפליג בנעימים למקום אליו אנו מייחלים להגיע. זהו זמן יקר ערך ליהנות מהמסע ולהתחבר מחדש לעולם ולהבנה שעשיתם דרך ואתם עכשיו על המסלול הנכון. גם מבחינת האנרגיה האישית שלכם נראה שהמצברים האישיים התמלאו ואתם גם יודעים טוב יותר איך להשתמש בכוח שלכם בצורה מתוכננת, אסטרטגית וממוקדת מטרה. חשוב שעם כל האופטימיות לא תזניחו ותמשיכו את תהליך הזיכוך האישי שלכם. קלפו מעצמכם, מהווייתכם ומפנימיותכם את שלא דרוש לכם עוד. דפוסי התנהגות, מעשים, עיסוקים ודרכי ביטוי אישי שמונעים התקדמות מהירה חשוב שתמשיכו לשייף החוצה. 


בסך הכל, אלו תהליכים מאוד משמחים, אז אל תשכחו תוך כדי להיות שמחים שאתם זכיתם להיות פה עכשיו חיים ולעשות את התהליך הזה, תמרחו לכם חיוך גדול ואמיתי מהלב על הפנים ופשוט תלחשו לעצמכם בעיניים צוחקות – תודה!