close נרשמת בהצלחה
050-866-3028

ראש חודש שבט

שיא החודש מתרחש ב ט"ו בשבט - בו הירח מלא. בדיוק בצד השני של הגלגל ממוקם, מזל אריה - ט'ו באב - זהו ציר חג האהבה. זמן עוצמתי מאוד - מה זה אומר לנו ואיך להשתמש עם האנרגיה הזו?
 
כשהייתי ממש קטנה, קטנטנה, אהבתי ללכת לים, לאסוף צדפים, אבל הכי אהבתי, לאסוף את הנעליים של כל הסובבים, הייתי בונה מגדלים של נעליים, בכל מיני צורות וכל מיני צבעים. אימא שלי הייתה מחייכת אלי, כי הייתי חמודה ואי אפשר היה לכעוס עלי, ומיד קוראת לכל הסובבים.."מי איבד נעליים שיבוא לערמת הנעלולים".

הייתי בונה ארמונות בחול, מציירת ומחברת בין שמים לארץ בין השמש לכוכבים. הייתי ילדה שאהבה להיות עם עצמה ולספר לעצמה סיפורים עם סופים טובים.

להעמיד פנים שכל העולם חברים ושאין מלחמות ולמרות זאת, בגיל  3 בדיוק ביום ההולדת שלי, פרצה מלחמת יום כיפור, אני זוכרת כמה חיכיתי  שאבא כבר יחזור. אני זוכרת תמונות מעורפלות, אבא פותח את הדלת עם זקן ארוך והמדים וריח המלחמה.. אני קופצת עליו ומאושרת שאבא שלי שוב איתי.

המציאות שטופחת בנו איננה מציאות של נוחות, שמש ים וארמונות בחול, כל אחד מאיתנו כמו במלחמה אישית, מרגיש לעיתים בעולם של הישרדות יומיומית. 

מזל דלי, חודש שבט, מסמל את העידן אליו אנו צועדים, ט"ו בשבט (חג האילנות) הוא שיא החודש בו הירח מלא. 
בציר הזמן בדיוק בצד השני של הגלגל יושב לו- מזל אריה (ט'ו באב- חג האהבה). 
אנו חיים בעולם של קטבים, הרצון האישי של כל אחד מאיתנו הוא להתחבר לעצמו, לטובתו (אריה) 
ומהצד השני הדלי מזכיר לנו את טובת הכלל. חיבור הקוסמי המקשר בין אהבת האני ומרכז הבמה, לבין אהבת היקום כולו, הטבע, השמים, המים, החיות, העצים.

ט"ו בשבט, חג של הטבע, שמסמל את החיבור הקוסמי לצמיחה, גדילה ולכוח האינרציה. אותו כוח המסביר את תנועת היקום, גוף אשר נכנס לתנועה קבועה, ימשיך להתמיד בתנועתו, כל עוד לא יפעל עליו כוח אחר. אותו כוח האחראי על התולדה ועל השינויים מרחיקי הלכת שהיקום זקוק להם.

כוח ההתנגדות הגלום בתוך העץ, דוחה את הרצון לקבל עבור עצמו ועל ידי הכוח שמתנגד מתוך האדמה, העץ צומח, גודל ומתפתח. השיא של האנרגיה הזו מתרחשת בט"ו בשבט, בזמן זה השמש והירח בזיווג מושלם, משלימים את כוחה של האהבה ומשפיעים עלינו כאן באדמה. כוח ההתנגדות של חודש שבט, מחבר אותנו לצמיחה, לגדילה, למהפכה של החדש, הלא מוכר.

היקום נע מתוך אותו כוח רצון, הרצון שלנו לקבל עבור עצמנו הוא הרצון לחומר, למטריאליזם, שאיפה לשלמות, לחיים טובים ולשפע חומרי. ותפקיד הדלי, הוא לשנות את התפיסה החומרית לתפיסה רוחנית, להתפתחות תודעתית בה אנו למדים וגדלים.

הדחף החשוב ביותר והתנועתיות, הם למען מטרה כוללת, אותה מטרה שלשמה הגענו לעולם- לצמוח, לגדול, לאהוב, להתפתח. האריה מחזק את האינדיבידואל והדלי מלמד אותנו להשתלב ולפעול למען הבריאה כולה. 

עידן הדלי, משחרר אותנו מגבולות ומסגרות, מחבר בין כל הנשמות ללא הבדל, דת, מין, צבע או לאום. 
אינטליגנציה אינטואיטיבית מחלחלת בעולם ומשחררת את הנשמה מכבדות החומר.

חודש שבט הוא חודש של 'גאולה', הדליים שואפים להתרוממות הנפש, מחוברים ישירות לצינורות קוסמיים ולאידאלים נשגבים. 
יודעים יותר, מבינים שהיקום צריך לחבר בין הקצוות ושהעולם בנוי ממעגלים. 
הדליים חברותיים ובעלי רצון לתרום לחברה ולאנושות כולה. מקוריים, נקיים מתחושת אשם, ללא דעות קדומות וללא רגש אישי. 
האנרגיה הדליית מחברת אותנו לאהבה אוניברסלית שאיננה מבוססת על אהבה לאדם אחד, אלא לתדר של האהבה.

הדליים הם אותם ילדי הפרחים המציירים את היקום בצבעים עזים, באהבת הבריות ובשוני כל כך מופלא.
   
האנרגיה הדליית, מחברת אותנו לרעיונות חדשניים ומקוריים, פורצי מסגרות ורצון לשנות, בלי חשיפה ופרסום.
לעיתים, יוצאי דופן עד כדי מוזרות. הדליים, מחברים בין המים של הדגים ובין האדמה של הגדיים. המשולש האגדי היוצר את הכוח האלוהי להתפרץ מעלה.. וברור שאי אפשר לעשות זאת לבד. אחד למען אחדות ואחד למען כולם.

הדליים הם אותם שליחים המכוונים לאיחוד. הם שוחרי אמת, אמונה ואהבת הכלל, עד כדי התבוללות, סטיות ואולי אף קבלת הכל כמובן מאליו.   

הדלי הוא מזל יציב, יחד עם השור האריה והעקרב, אותם קבוצת מזלות שקשה להם עם התזוזה בכל שעות היום. הדליים צריכים למלא את עצמם באור, דרך שינה ושכיבה. קל להם להרגיש תחושת בדידות, למרות שהם מוקפים אנשים, חברים ומכרים. קשה להם להרגיש רגש אישי. 
 
הדלי האוראני, יכול לעבור מקיצוניות אחת לקיצוניות אחרת בלי שום בעיה. הרצון הנשגב למקוריות בוער בו, הוא מסתכל על העולם מלמעלה וקשה לו לעיתים לרדת למטה. מתוך אגו הנאסף מן המזל שממול, מזל אריה. אותה אנרגיה של השמש, הזורמת אליו בלי מאמץ מיותר מלבה אותו, אך יחד עם זאת, הוא בא מן הצד הנגדי וכדי להגיע לשלם, עלינו לאזן בין שני הקטבים. 

הדלי האגדי, גם אדם וגם כלי, אותו כלי שמחבר אותנו לקדמה, לחוק הכלים השלובים. 
הממציא הגדול והמוכשר, 'אלברט איינשטיין', מסמל את הדלי האוראני. אותו דלי שמחובר לכוכב אוראנוס, למהפכות וקידמה, גאון ושיגעון. אותו כוכב שמנתק אותנו מן האדמה ומחבר אותנו לעולמות עליונים. 
מצד שני, הדלי נשלט על ידי כוכב שבתאי (אדמה), אבי האלים, המחבר את הדלי לארץ, לאדמה ולמסגרת נוקשה ואבהית. הדלי שמתחבר לפסגות גבוהות, לשאיפות, עדיין מחובר בבסיסו לאדמה. 
כוכב שבתאי (אבי האלים) מחבר את הדלי למסגרת ואורנוס(המהפכן) מוביל את הדלי לפרוץ ולנפץ את המסגרת.

שורה תחתונה בעולם בו אנו חיים, החיבור בין הרוח לבין החומר צריך להיות מאוזן, החומר צריך להיות תואם את ההתפתחות. מה שאנו משיגים שווה באנרגיה להישגיות החומרית שלנו. 
 
הערוצים דרכם עוברת אלינו אנרגיית הכוכבים והמזלות, הן האותיות, אותיות הן ערוצי תקשורת אשר עוזרות לנו להיות ממוקדים בחיים, להתחבר לדרך הנכונה מתוך התבוננות ודיוק. על ידי מדיטציה וחיבור לאותיות ניתן להתחבר לתדר הנכון, המחבר אותנו למודעות החודש ופותח את התודעה הגבוהה. 
  
אותיות החודש : צב
צ – האות שבראה את מזל דלי, הכוח לחבר בין הקצוות ולכוון לגאולת עולם.
ב– האות שבראה את כוכב שבתאי. שמגבילה את הידע ומתעלת אותו אל נפש האדם.

שיהיה לכולנו חודש טוב