close נרשמת בהצלחה
050-866-3028

קול קורא - העורב !

העורב, בדומה לשבתאי או לגדי, מלמד אותנו לזהות ולכבד את החוקים שאנחנו פועלים בתוכם ולהתיישר איתם, להיות כנים, בוגרים, אחראיים עם הבחירות שלנו, ולקחת אחריות על ההשלכות שלהם בהכרת הקשר ביניהן לבין הבחירות שלנו.
 
על העורבים ועל חוקי הטבע ומה הקשר לשבתאי לורד אוף דה קארמה?

העורב הוא שומר החוק המקודש. הוא מלמד אותנו להכיר ולעבוד עם חוקי החיים שאנחנו חיים בהם. המודעות לחוקים שמרכיבים ומפעילים את החיים עוזרת לנו לעבוד איתם בשיתוף פעולה, לחיות בשלום עם החיים ועם איך שהם עובדים ולהנות מהם. זה נובע מההבנה שהטבע והחיים עובדים איתנו ולטובתנו, שלכל תופעה יש תפקיד והיתרון, ולכל דבר ותכונה יש מקום, שיש חוקיות בכאוס. הבנת החוקיות היא הבנת הטבע ומקומנו בו, היא הבנת מהותנו בו והנתיב שאנחנו יוצרים כדי לממש את עצמנו. ההבנה הזו משחררת אותנו מההתנגדות לקיים ולעצמנו. פשוט צריך להבין את חוקי המשחק שבחרנו לשחק בו כדי להנות ממנו וגם להגיע להישגים.

אז נספר קצת על חוקי המשחק של החיים. אנחנו חיים במציאות דואלית מהרבה בחינות. הדואליות מתבטאת בכך שלכל דבר ברמה הארצית יש צד שני מקביל וציר של גוונים ביניהם. הקטבים הם על אותו הציר והם שני צדדים של אותו המטבע או ניגודים משלימים. לדוגמא: שחור ולבן, אור וצל, זכר ונקבה, נתינה וקבלה, פנימי וחיצוני, למעלה ולמטה , טוב ורע, שלילי וחיובי, שימחה ועצב, חיים ומוות. כשיש אחד, השני נמצא גם באותה מציאות, גם אם הם לא נראים יחד לעין. הם תלויים זה בקיומו של זה ומשלימים זה את זה. הם גם משקפים זה את זה כמו בסמל ין- יאנג. "As above, so below". הקטבים נפגשים בבמרכז שהוא הלב שמאחד את הניגודים. החוק הזה (והעורב) מזכיר לנו ללכת עם הלב שלנו ולחיות את הייעוד שלנו באופן הרמוני שממזגג את כל החלקים.

אנחנו חיים בשני רבדים כלליים במקביל. האחד, הוא הרובד של הרוח, של האינסוף, שאינו מוגבל בזמן ומרחב, שהוא הריק שמכיל את כל הפוטנציאלים של היצירה והבריאה, הוא תת המודע והחלומות. השני, הוא הרובד של המימד הארצי שקשור בזמן ומרחב מוגבלים ונקודתיים, בבחירה, במימוש הנקודתי של פוטנציאל אחד נבחר, בגוף, בעשייה, בלחיות כאן ועכשיו.

חוק נוסף שנוגע בדואליות ונובע ממנה, הוא חוק הסיבה והתוצאה (הוא גם מתחבר לחוק הקארמה ולחוק המשיכה). כשאנחנו בוחרים במימוש פוטנציאל אחד מתוך האינסוף דרך פעולה, שאנחנו עושים (גם בפיזי, אבל גם במחשבה או רגש), אנחנו מפעילים את החוק. כשאנחנו בוחרים, אנחנו בעצם שוללים אפשרויות אחרות ואומרים כן על אפשרות אחת שמכילה בתוכה סידרה של תכונות שהן כן משהו אחד ולא משהו אחד. כך נוצרת הדואליות. אז הפעלת דגש על צד אחד בציר הדואליות ע"י בחירה, מביאה לתוצאה ספציפית בהתאם שמשקפת את הבחירה ואת האופי שלה. התוצאה תמשיך להופיע במופעים שונים במציאות, עד שנשחרר את האחיזה בבחירה ונבחר במשהו אחר. למשל, אם נלחץ על הגז, אנחנו נתקדם מהר עד שנשחרר את הרגל מהגז.

כשהכוונה שלנו היא אחת עם כל חלקי הווייתינו, היא תתממש במציאות. אבל כשיש פער בין הכוונה, לאמונות או לרגשות ולמחשבות ויש חלקים שונים בנו שמושכים לכיוונים שונים, האנרגיה שלנו מתפזרת ויש חילוקי דיעות פנימיים וההגשמה תהיה בהתאם ותשקף את הקונפליקט עם המציאות ועם עצמנו. העורב מלמד אותנו להיות מודעים לכוונות הנסתרות שלנו, למניעים שלנו ולכל חלקי הווייתנו הנסתרים, כדי להיות בעלי הכוח וכדי לוודא שאנחנו יוצרים את מה שאנחנו רוצים, בסופו של דבר דרך איחוד ומיזוג הכוחות והמיקוד. העורב מלמד על יושרה ואמינות ועל עבודת צוות פנימית (כמו להקת עורבים). העורב מלמד אותנו לשים לב לצל שלנו ולהתבונן בו כדי לראות את החלקים שאנחנו לא משתפים בנו, כדי שנוכל להתאחד לחלוטין ולהיות כוח מאוחד ומודע.

חוק נוסף הנגזר מהדואליות, הוא חוק המחזוריות. החיים נעים בתהליכים מחזוריים או ספירליים. עונות השנה, תנועת הכוכבים, תנועת החומרים בטבע ועוד, כולם נעים במחזוריות. הסיבה לתנועה המחזורית, היא הדואליות והתנועה בין הקטבים המנוגדים. העורב מלמד שיש שינויים שיגיעו אלינו בזמן שלהם, לפי התנועות המחזוריות השונות הפועלות. העורב מלמד אותנו להקשיב לטבע ולא לבזבז אנרגיה על התנגדות למחזורים ולשינויים הטבעיים. החוכמה היא לחיות עם המחזורים של הטבע ובמסגרת שלהם למצוא את החופש, להתרחב להשתנות ולשנות בעזרתם.

העורב, בדומה לשבתאי או לגדי, מלמד אותנו לזהות ולכבד את החוקים שאנחנו פועלים בתוכם ולהתיישר איתם, להיות כנים, בוגרים, אחראיים עם הבחירות שלנו, ולקחת אחריות על ההשלכות שלהם בהכרת הקשר ביניהן לבין הבחירות שלנו. הוא מלמד אותנו ליישר את הכוונה, המחשבה, הרגש והמילה שלנו זה עם זה ועם הפעולה שאנחנו בוחרים כדי שהכוונה תביא למימוש כמו קסם. גם כדי שנוכל להיות באמת אחראיים למעשנו, לעמוד מאחורי המילים שלנו ולהיות מאוחדים עם הרוח שלנו. בדומה ליופיטר, העורב מלמד אותנו לקרוא בקול רם את האמת שלנו בכל הווייתנו ולעמוד מאחוריה. הוא מלמד אותנו להתרחב ולגדול כשאנחנו חווים עוד ועוד מהאמת בתוך כל מסגרת וחוק.

בדומה לאוראנוס ודלי, הוא מראה לנו את התמונה השלימה מפרספקטיבה גבוהה שמביאה לתובנות ועוזרת לנו לשפר את המציאות הקיימת באופן יצירתי. הוא מתבונן כצופה מהצד על המציאות או ממרומי העץ ומבין איך היא עובדת וכך איך לעבוד נכון יותר איתה ולמצוא איך לנצל אותה לטובתו באופן חכם ויצירתי. בדומה לעקרב או לפלוטו, העורב מלמד אותנו לראות את הנסתר שמניע את הנראה ואת המגבלות שנוצרות כשאנחנו בוחרים בצד אחד ושוללים את האחר (כמו אמונה מגבילה או נקודת מבט מוגבלת ששוללת אחרת), והוא מלמד אותנו איך לבחור בשני הקטבים ולמזג ביניהם, כדי ליצור שינוי בחופשיות ובעוצמה ע"י מיזוג ומיקוד. הוא ממזג בין אור לחושך, בין עבר, הווה ועתיד והוא רואה את המציאות החיצונית והפנימית יחד.

העורב בצבע השחור שמסמל את הריק שבו כל הזמנים, המקומות, היקומים והאפשרויות ליצירה נמצאים בו כפוטנציאל שעוד לא ממומש ומופרד. זה ה- 0 וה- 8. זה המרחב שנמצא מעבר לכל האפשרויות, ולכן כל האפשרויות שם פתוחות וכוח היצירה והשינוי הוא עצום ועוצמתי. העורב מזכיר לנו שלכולנו יש אפשרות להתחבר ולהיכנס למימד הזה, הלא נראה אבל המורגש, של הריק ומתוכו לצאת עם הבחירה והשינוי שנרצה ליצור באופן אחראי ובנאמנות לאמת ולייעוד שלנו. כאמור, זה המימד שמחבר בין הזמנים (ברובד הזה ההווה, העבר והעתיד הם כאן ועכשיו), בין מקומות ובין החלום למציאות ומאפשר מעבר חופשי ביניהם ליצירה ותנועה. הוא מחבר אותנו לכוח הבריאה ולקסם, למיסתרי החיים, לרוח הגדולה ולכוח הרוחני והטרנספורמטיבי שלנו.

הצבע האפור של העורב האפור שלנו, מייצג את מיזוג השחור והלבן, את הגמישות שלו ואת הגמשת המציאות והיצירה. זה צבע שמסמל גם כבוד וחוק אצל האינדיאנים. הוא מסמל ערך עצמי והכרת העצמי. כשאני צועדת בדרך האפור, אני מכבדת את עצמי ואת הייעוד שלי.
חשוב לציין שהעורב מסמל גם את הפחד שלנו מהריק, מהמוות, מהקסם, מהמיסתורין. הפחד הוא צידה השני של האהבה והם שני צידי הריק השחור. הריק מצד אחד בולע ומעלים הכל ומצד שני יוצר הכל. זו הרחם הקוסמית. הפחד מראה לנו את המגבלה ואת המקום שבו אנחנו צריכים לעבור, כדי להתאחד עם הכוח של הבריאה. הדרך לחיבור לרוח הגדולה הוא דרך מיזוג הניגודים, לכן יש צורך למזג בין הפחד ואהבה ולמצוא את החיבור והקשר ואת הכוח והיופי שבו. החיבור בין פחד לאהבה הוא יראה ומיסתורין והעוצמה שביצירה והכלייה, מוות ולידה מחדש. הפחד מזכיר לנו איפה אין לנו שליטה ואנחנו רוצים שליטה. הוא מעורר אותנו לקחת פיקוד וליצור שינוי מתוך הכלייה כדי לא להיעלם ולהמשיך ליצור ולכן גם בו יש מכוח האהבה, היצירה והחיים. המוות והשיחרור חשוב כדי לפנות מקום ולאפשר לידה מחדש מהמקום הריק והנקי. יחד עם זאת, במוות הישן נספג לתוך האחדות, לתוכנו וחוזר הביתה וכך אנחנו מתרחבים וגדלים רוחנית ויולדים מחזור חדש ממקום שמכיל יותר ממקודם.

העורבים נמצאים בכל מקום בעולם ומזכירים לנו שהקסם נמצא בכל מקום ושאין לו גבולות של זמן ומרחב, כמו שגם לנו. הם נראים פשוטים ולא מיוחדים, כשהם בכל מקום, וכך מזכירים לנו שגם הקסם נראה ככה, והוא בדברים הפשוטים והיומיומיים, אבל כדי לראות אותו באמת צריך להתבונן עמוק פנימה במובן מאליו ולהכיר אותו. הם מזמינים אותנו להביט במטריקס שאנחנו חיים בו ולהתחיל לקרוא אותו דרך הסימנים שמופיעים בדרכנו. זו הדרך לחדור למטריקס ולכופף את החוקים- דרך הבנתם וראיית הכוחות הבלתי נראים והאשלייה שנוצרת כשלא מבינים אותם. להבין את פיזיקת הקוונטים ולחיות אותה. זו דרך אחת להשתמש בכוח שלנו ליצור את השינוי שהעורב מבשר עליו ולהיות חופשיים כיוצרים במציאות הזו. זאת כדי ליצור מציאות טובה יותר מתוך כבוד לרוח הגדולה, לטבע ולחוקי הטבע.
למרות הגמישות של העורבים הם נלחמים בפולשים, גם אם הם גדולים מהם, בלי פחד ומגנים על הטריטוריה שלהם ועל בני המשפחה שלהם. הם מלמדים אותנו שיש לנו אמת להגן עליה, כוח אישי וכוח רצון, וצריך לדעת מתי להפעיל אותו כדי לשמור עליו ועל הגבולות שלנו. הם מלמדים איך להתמודד עם הפחדים. יש להם זיכרון מצויין והם יחזירו למי שיפגע בגוזלים שלהם. כך הם מזכירים לנו את חוק הקארמה. הם מזכירים לנו במעופם את חוסר הגבולות ואת האפשרות לשנות צורה ע"י זה שנשים את עצמנו במקום אחר משלנו (גם בדימיון) או בנעליים של מישהו אחר או של הניגוד שלנו. כך נוכל להרחיב את יכולת ההכלה והקסם שלנו ואת החיבור לרוח הגדולה ולראות את האמת מאינסוף נקודות מבט, כדי להרכיב תמונה שלמה ומליאה יותר הכוללת את כל החלקים (כמו מזל תאומים).
העורבים עפים מול הרוח ונראים כמשחקים עם הרוח. זה מחזה מרתק ויפיפה. הם מראים לנו את יכולותיהם במשחק עם הרוח מלמדים אותנו לשלב בין שיחרור לשליטה, כדי להתאחד עם הרוח ולהיות שותפים ביצירה ובמשחק עם הרוח. העורבים גמישים מבחינת הסביבה הפיזית והמזון שלהם ומראים לנו את האפשרות להכיל הכל ולהתמזג עם הכל. יש לעורבים אינטליגנציה מאד מפותחת ושפה עשירה שמסמלת את האינטראקציה העשירה עם המציאות, את יכולת היצירה, הניווט וההתמצאות בעולם. העורבים ידועים בחיבתם לדברים נוצצים ומלמדים אותנו לחפש את הקסם בעולם. עורבים חכמים מאד, מתבוננים ומשתמשים בכלים ומלמדים אותנו על החוכמה, היצירה, והתבונה שלנו. שום דבר לא חומק מהמבט הנוקב שלהם. יש להם יכולת למידה מדהימה מכל סיטואציה והמון אישיות ורגש.

"Honor the past as your teacher, honor the present as your creation, and honor the future as your inspiration medicine cards

ותכבדו את העורבים כמדריכים בעלי עוצמה ותובנה רבה, שמראים לנו את הדרך לשינוי וגדילה במסגרת הגמישה והיצירתית של היקום. תתבוננו היטב ותלמדו מחוכמתם.