close נרשמת בהצלחה
050-866-3028

הכוח להיוולד מחדש - חשיפת פלוטו

פלוטו התגלה בשנת 1930 - בקצה מערכת השמש. הוא כוכב הלכת האחרון (כרגע) במערכת השמש שלנו, שלא נחקר עדיין משום שהוא כל כך רחוק ולא נראה מכדור הארץ. כל זה עד שקרה משהו מרגש השבוע...
 


החללית "New Horizons" נשלחה לפלוטו, כדי לצלם אותו ולשלוח נתונים, 

לפני 9.5 שנים והיא הגיעה אליו השבוע ב- 15/7/15

ושלחה תמונות ראשונות, שמגלות לנו כמה מסודות הכוכב המיסתורי והמרתק בקצה מערכת השמש.


ההתרגשות רבה ויש בממצאים מעבר לחיבור רגשי לכוכב, גם סודות ופתרונות להיווצרות כדור הארץ והירח וגופים נוספים במערכת השמש וגם תובנות מעניינות נוספות על היקום ותהליכי ההיווצרות והפירוק בו. החללית ממשיכה בדרכה אל החגורה שמעבר לפלוטו, שם נמצאים גופים גדולים ממנו אפילו שהתגלו רק במאה האחרונה, כמו אריס שהתגלה רק ב- 2005! 


מעניין שבאסטרולוגיה פלוטו מייצג מוות ולידה מחדש ותהליכי יצירה ופירוק. הוא מייצג את הגבול האחרון, כמו במערכת השמש, גם בחיים. זה גבול שכשכובשים אותו משתנים ומתרחבים ונפתחים אופקים חדשים ומערכת השמש כפי שאנחנו תופסים ומרגישים אותה, הולכת ומתרחבת. פלוטו מייצג את הלא נודע שהוא מיסתורי, חשוך, מפחיד ומושך בו זמנית. כשאנחנו מתגברים על הפחד וחושפים אותו, יש נגיעה ברובד נוסף של הבנה ועומק בתוכנו שמביא לריפוי ורגשות עוצמתיים, שגורמים לנו לגדול ולהתפתח ולהתחבר לנשמה הגדולה שלנו.


פלוטו הוא כוכב הלכת שמשוייך למזל עקרב, בנוסף למאדים. פלוטו ומזל המים עקרב מייצגים עומק רגשי אינטנסיבי ועוצמת רגשות, שמביאה למגע עם הלב בעומק התשוקה והכאב. זו עוצמה טרנספורמטיבית ומעצימה שמחברת אותנו למהות הגרעינית האותנטית שלנו. פלוטו מייצג את האיחוד האלוהי של הזכרי והניקבי באהבה ותשוקה ויצירת החיים והשינוי שבאה בעקבותיו. הזכרי והנקבי הם גם המים והאש, הרגש וההנעה לכיבוש והשגה. זה הכוכב שמבקש אהבה מעומק הלב, כואב את כאביה ומביט עמוק פנימה בחיפוש אחר קירבה ואינטימיות. האחדות מביאה אותנו להתרגשות, העצמה והתרחבות הלב וכול הגוף ולשיחרור אמיתי מכבלינו. זה הריפוי שמביא כאב הניפרדות שדוחף אותנו למיזוג.


מרגש לגלות שעל פני כוכב המים הזה מצוייר לב ענק. מדהים גם שמתברר שפלוטו והירח (בן הזוג) שלו נעים יחד סביב נקודה משותפת שקרובה יותר לפלוטו שמסתו גדולה יותר. זה בשונה מכוכבים אחרים שהירח שלהם נע סביבם.

אז זו מפת השמיים של רגע השיא שבו החללית "New Horizons" "התקשרה הביתה" למטה של NASA ודיווחה שהיא עוברת ליד פלוטו. היא משקפת את כל ההתרגשות שהרגע הזה הכיל.


אז בואו נשתעשע קצת במחקר פלוטוני מנקודת מבט אסטרולוגית. אני מתנצלת מראש, אם זה מתואר בשפה אסטרולוגית מידיי. אשמח לענות לשאלות אם יהיו ואני מקווה שלא אגרום לכם כאב ראש מהאינטנסיביות הפלוטונית הזו...

הכוכב של המפה הוא כמובן, פלוטו העוצמתי והרגיש, שנמצא במזל גדי, המייצג את הישג ה"כיבוש" של פלוטו, בבית 12 (במזל הראשון שבאופק), שמייצג את האינסוף החללי, את האושר הנצחי, את האחדות וההתרגשות הקולקטיבית שפלוטו הביא. בית 12 מייצג גם את המיקום של פלוטו בחלל האינסופי, את פירסומו ותפקידו שנוגע בכל. פלוטו צמוד לכוכב השבת Ascella, שממוקם בערך בליבו של הקשת בשמיים. נאמר עליו שהוא בעל טבע של מרקורי ויופיטר ונותן אושר נצחי ושפע. לב הקשת מלא אמונה ואש שמרחיבה אותו ומביאה אותו להרחיב את הגבולות ולחקור עולמות חדשים!


מול פלוטו יש נבחרת שלימה של כוכבים על רקע מזל סרטן, שמייצג את ה"הביתה" אליו החללית שהגיעה לפלוטו התקשרה, את ההתרגשות האישית, את הרצון שלנו להתחבר לאינסוף כמשפחה אנושית ולהתרגש יחד ברגע הזה בזמן ובמרחב. בית 6 מייצג את המחקר המדעי, את המימד הארצי שלנו כאן למטה ביום יום ואת הרצון לנתח, לחקור ולקרקע את ההתרגשות במידע שנוגע לחיינו, משפר אותם ומביא לנו ריפוי בחיבור שלנו לכוכבים.


מאדים במפה נמצא בדיוק מול פלוטו ומייצג את היוזמה המניעה וההגעה למטרה עם הרבה תשוקה ואש. כאמור, הוא הכוכב השני שמייצג עם פלוטו את מזל עקרב והוא עזר כנגדו. מסתבר עכשיו שהוא דומה גם ברמה הפיזית לפלוטו במובנים מסויימים, כמו בצבע החלודה האדמדם הייחודי שלהם. מעניין שהוא גם הכוכב הראשון שפתח את מחקר מערכת השמש שלנו בדרך הזו בדיוק לפני 50 שנה (15/7/1965 כשהגיעה אליו החללית מרינר 4).


יחד עם מאדים מול פלוטו בסרטן המתרגש נמצא מרקורי, שמייצג את החוקרים, איסוף הנתונים והתמונות שהתקבלו והמידע שמעובד מתוך כל הרשמים שמלמד אותנו עוד על הקיום שלנו. הירח שמול פלוטו הוא ירח ריק של סוף החודש והוא מייצג את המוות (פלוטו) ואת סוף המחזור לפני הלידה מחדש. הלידה מחדש של הירח ושלנו מתגלה למחרת בבוקר אחרי שמשהו השתנה באוויר וההוויה החדשה והשינוי יתבהרו בהמשך החודש והחיים עם התפתחות הירח (כמו תינוק שנולד). הירח השחור הזה של סוף החודש מסמל את החיבור למיסתורין (פלוטו) והצורך בקשר הרגשי אליו, בעיקר במזל סרטן, שהוא מזל הירח.

נפטון בדגים (הכוכב שלפני פלוטו במערכת השמש והאחרון שהגענו אליו) מגבה את כל האופוריה הפנטסטית הזו, שזו האיכות שהוא מייצג. נפטון מביא אותנו לחלום ולדמיין ולהתאחד כך עם אינסוף האפשרויות ולהיות מעבר לגבולות הזמן והמרחב. ההגעה לפלוטו היא באמת הגשמת חלום שמעבר לזמן ומרחב, והמסר של פלוטו ונפטון הוא לחלום ולהעז ללכת בעקבות תשוקות ומשאלות הלב ולהגשים את החלומות שלנו. גם אם התוצאה רחוקה מהעין וייקח זמן להגיע וכסף, זה ממלא את החיים במשמעות ואושר שאין לו מחיר.


והנה המסר הפלוטוני ממדענית ראשית: 


מדענית נרגשת בצוות האנשים בשחור שחוקר את פלוטו: יש לכם את הכוח, תלכו עם התשוקה שלכם ותעשו מה שאתם באמת רוצים לעשות. אפשרו לעצמכם את האתגר.


השמש בסרטן בריבוע לאוראנוס בטלה, ומראה שכאן הרגש מוביל את המשימה, שפורצת לאופקים חדשים, לשיחרור וידע חדש ומתקדם. ותראו את הכנפיים שנוצרו במפה. מעניין שהשמש במפת הלידה של ארה"ב נמצאת בדיוק מול המיקום הנוכחי של פלוטו ובצמידות למאדים במעלה 14 בסרטן! שם נמצא גם כוכב השבת סיריוס שמתייחסים אליו לפעמים כמו "השמש של השמש שלנו". הכוכב הזה מייצג כוח עצום של יצירה והתרחבות גדולה מהחיים.


מזל עקרב שהוא המזל של פלוטו נמצא ברום השמיים במפה, כששבתאי שליט גדי בעקרב ופלוטו שליט עקרב בגדי. כך מזל עקרב וגדי קשורים בקשר הדדי וקושרים בין האופק לרום השמיים- ממש כיבוש של אופקים חדשים. הישג פלוטוני מרגש ומעצים.

החוקרים מופתעים לגלות בתמונות רכס הרים יחסית צעיר (מסקנה שהגיעו אליה כי לא ראו סימני פגיעה של מטאורים בשטח המצולם) ואולי עדיין פעיל, נבנה, מתפתח וגדל כתוצאה מתהליכים פנימיים וחום פנימי שמתבטאים בגייזרים והרי געש כנראה. מבחינה אסטרולוגית, זה לא מפתיע ומחזק את הסימליות של פלוטו שתמיד גדל, מתפתח, משתנה מתוך חום ותשוקה פנימית ורגש עמוק וסוער, וכך מתגבר על כאבים ופגיעות שהופכים להיות אבני הבניין שלו ולהעצים אותו עוד.


במפה ניתן לראות ממש את ההרכב של פלוטו מבחינת ארבעת היסודות. 

הוא ברובו מים כיאה לכוכב של עקרב, שמייצג מים עמוקים (מים- קרח וקרח מגזים שונים וכנראה אוקיינוס עצום מתחת לקרח של פני השטח), אחר כך אש, כיאה למזל המאדימי שבוער בפנים (נראה שיש בו פעילות כתוצאה מחום פנימי), מעט אדמה כי הוא בכל זאת ריאליסטי ופרקטי, ואילו אוויר אין בכלל במפה בכוכב האינטנסיבי הזה (החוקרים גילו שפלוטו מאבד את האטמוספירה שלו כל הזמן). 


אז קחו נשימה!


אני אסיים כאן, למרות שיש עוד הרבה מה להגיד (ולחפור, כמו שפלוטו אוהב), ורק אומר שזו נראית כמו מערכת יחסים מליאה רגש, אהבה ותשוקה אבל גם מקורקעת ומוגדרת. אנחנו אוהבים את פלוטו שכולו לב למרות הפער ולמרות הכאב...

כתבו ש"זה סוף עידן בכיבוש החלל" וזה מאד מתאים לפלוטו שמסמל כוח וגם סופים ומוות. עם זאת, הירח שהתרוקן ו"מת" אתמול נולד מחדש היום וגם אנחנו ואופקים חדשים תמיד מחכים לנו.

זה הכוח של 'לידה מחדש של פלוטו'.