close נרשמת בהצלחה
050-866-3028

סופר ירח אדום – ליקוי ירח מלא

ליקוי סופר ירח אדום לכבוד חג הסוכות. בלילה של סוכות נחווה "ירח דם" שהינו חלק ממחזור ליקויים, פעם הרביעית מאז 15 באפריל אשתקד. אש מאוד גבוהה מקבילה לרצון עז, רצון גדול שמשתלט על כל הגוף הפיזי, רצון שאיננו יכול לחלוף אם לא ניתן לו ביטוי.
 
הליקוי של ה - 28 בספטמבר 2015 בחג סוכות, בשעה 05:50 ייראה בישראל ברובו. הליקוי יהיה ליקוי ירח מלא ויסתיים בישראל עם זריחת החמה במזרח ושקיעת הירח שייראה לוקה במערב. למשך כמה דקות, הירח והשמש יהיו זה מול זו מעל האופק - הירח השוקע מול השמש הזורחת. מה שמדהים מבחינה אסטרולוגית זה שהירח הלוקה יתרחש בציר הזריחה, זהו ציר טלה ומאזניים (במעלה 4). רבותי תתכוננו לאופק חדש עם טוויסט בעלילה. 

 
נתונים נוספים על הליקוי: הליקוי, יהיה הפעם ליקוי יוצא דופן, בשל קרבתו המרבית אלינו (פריג'י) - סופר ירח. בעת המילוא הנוכחי, יהיה מרחקו של הירח קטן מהרגיל  (351 אלף ק"מ), מה שיהפוך את הירח לגדול מימדים. במקרה הזה של הליקוי, "ירח דם" הינו חלק ממחזור ליקויים הרביעי במספר - בפעם הרביעית מאז 15 באפריל אשתקד, כאשר הירח חולף על פני צלו של כדור הארץ. אש בשמים ! אז מה זה אומר? 

מתחילים מבראשית: הירח המלא במזל טלה(אני), גורם לנו להתחבר, לליבה הפנימית שלנו, לרצון האמתי של הנשמה. ליעוד שלנו ולאמת הפנימית שתמיד קיימת בתוכנו. זה הזמן לקלף את הקליפות, להסיר את השקרים, להוריד את המסכות ולהיות אותנטי ל'אני' העליון. בזמן הליקוי, אנו מתנתקים לרגעים מההשפעות החיצוניות, הנשמה מתחברת לעצמה, הילד הפנימי לוחש לנו, אז חשוב שנקשיב. 

זה הזמן להבין את הסיבה הגבוהה, לנטרל את ההפרעות החיצוניות ולדעת שאין לנו באמת צורך באישורים חיצוניים.
ציר טלה מאזניים, ציר הזוגיות ומערכות היחסים, מגיש לנו הבנות חדשות מול העולם הזוגי, מול האנשים שמשפיעים עלינו, אנו עוברים סוג של שינוי משמעותי בתפיסה של הזוגיות. זה נכון שאנו ניזונים מאהבה אולם האהבה לא באה על חשבון החופש שלי, על חשבון ה'אמת' שלי. 

פרספקטיבה אסטרולוגית אל כיוון ההתפתחות של העידן החדש

סדרת הליקויים המושפעת מהירח הטלאי (המזל הראשון בגלגל ה'אני') – מסמלת בראייתי תופעות טבע יוצאות דופן שמבשרות את בואו של העידן החדש וכניסת האנרגיה השונה לגלקסיה שבה אנו חיים. אנו מתודלקים על ידי האנרגיה, אך לא תמיד יודעים מה משמעותה. המקום שאנו חיים בו על פני האדמה עובר שינוי מסיבי ואנרגטי, אנו עוברים לעידן חדש. 

ארבעת האלמנטים/היסודות (אש, אויר, מים ואדמה) משנים את סדר פעולתם, הכדור שאנו חיים בו עובר תהליך כימי בו מוזרקות אנרגיות של אש מסיבית שמגבירה את הרצון האישי, שמדליקה את היוזמה ומבעירה את הנוכחות האינדיבידואליסטית. 
 
היסוד הראשוני הינו יסוד האש, כל פעולה, מחשבה, רצון, יוזמה, מתחיל עם יסוד האש, הוא זה שמניע אותנו לפעולה. אש מאוד גבוהה מקבילה לרצון עז, רצון גדול שמשתלט על כל הגוף הפיזי, רצון שאיננו יכול לחלוף אם לא ניתן לו ביטוי, אלא אם יהפוך למציאות או לאכזבה. 

הנה לכם דוגמה: האש עולה ויש לכם רצון עז שמשתלט עליכם, כמו לצאת לחופשת סקי, הכי בא לכם עכשיו זה חופשת סקי ולא בא לכם שאף אחד יעצור אתכם, זה בוער בכם, אתם רוצים את זה בכל מחיר, אתם מוכנים לעשות כמעט הכל בשביל להגשים את זה. מה שצריך לעשות, זה להוסיף אוויר על האש. איך עושים את זה? מוסיפים היגיון ומחשבה, בודקים האם זה רלוונטי טיול סקי? האם זה אפשרי? האם ניתן להוריד את הרצון העז לביצוע עם תכנית פעולה? שואלים את השאלות הנכונות ומדייקים את הדרך אל המטרה.  

תכננו את הרצון שלכם, ארגנו אותו, דייקו אותו לפרטי פרטים, כך שיהיה לכם קל להוציא את הרצון ואת האש לפעולה ולהגשים את המטרה. אם תכננתם היטב, פעלתם על פי אסטרטגיה ותכנית מפורטת, בדקתם שהרצון אפשרי, שהוא איננו אידיאל שלא הגיוני להגשמה. כשתהיה שלמות פנימית, סביר להניח שתצליחו להוציא את הרצון לפועל כי תכננתם אותו ועברתכם תהליך מסודר.  

ואילו אם הרצון משתולל ויש פער בין הרצוי למצוי, התוצאה תהיה אכזבה ותסכול. בדוגמה שלנו, תכעסו על בת הזוג שמונעת מכם את הרצון העז שלכם, תכעסו על הבנק, על הילדים, על השכנה ובעיקר תהיו מתוסכלים ועצובים. כל הכעס הזה יהפוך לרעל פנימי ושמישהו ינסה לעמוד לידכם ברגעים אלה. תחשבו שכל תסריט שמתחולל אצלכם בראש מנוהל ראשית על ידי האש. החוכמה היא לנהל את האש ולא להעלות את האש לגבהים מוגזמים, כדי להצליח להוציא את הרצון לפעולה ולא לפגוש את האכזבה. הרעיון הוא לצמצם את הפער בין האידיאל לבין הגשמתו במציאות ולדייק את הרצונות שלכם. עכשיו תשליכו את הדוגמה על כל סיפור דומה בחייכם ושקלו את הרצונות בצורה נכונה, ללא פחדים, חששות. 
 
אם בכל זאת אתם מעלים את האש לגבהים ולא ניהלתם אותה, הפנטזיה, הופכת לפחד שמשתלט והגוף עובר תופעה של סטרס פנימי, חום פנימי ועוד תופעות אחרות. יתרה מכך אם המים (הרגשות) שבשלב הזה לא מספיקים להדביק את האש יחוו תסכול, אז כבר נחטוף וזה לא יהיה נעים, זה יכול לבוא בצורה של כעסים, וירוסים, כאבי בטן, דלקות, בעיות בצנרת ועוד המון תופעות שרק אם הייתם מנהלים את הרצון אחרת, כל זה לא היה קורה. אבל איך נלמד? אם לא מהניסיון?
 
ירח דם, תוספת של אש הבריאה

הליקוי הנוכחי, עם ירח אדום (אש) מזריק לבריאה את 'אש היצירה' שמבודדת את האדם ומייחדת אותו. אש, הינו היסוד הראשוני, קרדינלי, שתפקידו לפרוץ קדימה ולמקד את הכוח ב'אני' ובשינוי המגמה מאלטרואיזם לאינדיבידואליזם ולמה? כי אש היא אינדיבידואליסטית, ניסיתם פעם להצמיד כל חומר לאש בוערת? האש שורפת, אז עדיף לנשוף באש את האוויר ולנתב אותה למקום שאליו אתם מכוונים. כל אחד מאתנו אנרגטית חווה שינוי פנימי. תוספת האש מאפשרת לנו כוח ממוקד להפעיל את היכולת האישית שלנו בדרך עם תוספת אסטרטגיה מנוהלת ופחות רגשית, כי כשהרגש מצטרף לחגיגה על חשבון האוויר, הרגשות עלולים להפוך לשליליים – הפחדים מתעוררים, הכעסים, התסכולים ועוד ועוד. בפועל זה אומר שנשמע פחות  את הרצון של מישהו להיות לצידך רק בשם האהבה, זה נחמד ורצוי שאוהבים אותך, אבל זה לא משרת מטרה, זה משרת חממה ומתוך חממה לא פורצים קדימה. העידן החדש, עם היסודות החדשים, קודם כל משנה את הקצב, ליותר מהיר ומואץ והתפיסה הקולקטיבית משתנה.  

שימו לב מסביבכם, האם אתם אותם אנשים שהייתם פעם? האם תישארו בעבודה שלכם גם אם היא לא מתגמלת אתכם? רק בשם הקביעות, רק בשם יוקרת המקום? או הסנטימנטים שאתם רוכשים לארגון, להנהלה? לבוס? האם תלמדו מקצוע מסוים, רק כדי להיות דור ההמשך? מתוך רכישת כבוד ל'אבא'? האם תישארו נשואים לנצח גם אם האדם שאתם נשואים לו איננו מפרגן לכם? ויתרה מכך, שולט בכם? עוצר את ההתפתחות שלכם? רק כי בניתם איתו משפחה והילדים עלולים להיות מטולטלים מהגירושין? האם אתם נשארים במקום שאתם נשארים רק בגלל שאתם לא רוצים שההורים מאוד יתאכזבו אם תפעלו כך או כך? אבוי, הפכנו חסרי כבוד? או שאולי ניהול המחשבות כבר איננו כמו תמול שלשום וסביר להניח שאם אתם עדין בתפיסה הישנה, אתם 'סובלים' בשקט והגיע הזמן שתשנו את הגישה.
 
הרצון משתנה, המוטיבים הרגשיים מאבדים מכוחם ובמקומם ניכרת תבנית חשיבה חדשה: 'אני הולך עם האמת שלי', 'עם האידיאל שלי', 'עם הכישרון שלי', 'עם האג'נדה שלי', ואני ממש לא רוצה שמישהו 'ידאג לי' או יאהב אותי עד כדי כך שיחליט עבורי. ואם כבר יוצאים עם סיסמאות של אהבה ללא תנאי אז הקשיבו רגע לכוונה החדשנית שמסתתרת שם – אם אתה אוהב אותי, פרגן לי, כבד את מרחב המחייה שלי, גם אם אני שונה ממך או בוחר להיות רחוק ממך. תאהב אותי ללא תנאי – אהבה של העידן החדש.
 
פער בין הרצוי למצוי

כשהחשיבה האינדיבידואלית שלי נתקלת בקושי להביע את עצמה, מתוך רגש, דאגה ליקרים לי, לאנשים שקרובים לי, מחוסר נעימות, אני מתקשה להשיג את המטרות שלי באופן נקי וממוקד. אם אני פועל בתוך סביבה שאיננה סומכת עלי או שאיננה מאפשרת לי לפרוש כנף, סביר להניח שאני אסתיר את האמת שלי ואייצר לעצמי עולמות מקבילים. האם זה טוב או רע? אתם תחליטו. מה שכן, הכפילות הזו בחיים שלנו מתפרשת כבגידה וכחוסר מהימנות, אולם שורש הבעיה נובע מכך שאני פועל מתוך עיוות האמת שלי, מתוך חוסר נעימות ולא מתוך כדאיות אישית ופתיחות כנה. מערכות ההסתרה מתנפצות לנו בפנים ולא מחזיקות לאורך זמן. אל תתפלאו אם יחשפו בפניכם את האמת, יגלו את המידע שהחסרתם או הסתרתם ויתרה מכך יחשבו שאתם שקרנים ואתם בכלל פעלתם כך כי 'לא נעים'. 

מסקנה: מומלץ ללכת עם האמת שלכם, להפסיק להיות מזויפים, להפסיק לספר סיפורים, להימנע מלהתפתל בתחושות לא נעימות ולהחליט! ראשית לפני כל דבר אחר, אתם נותנים קדימות לרצונכם, שמים אותו על השולחן ופוצחים בעידן חדש ואז האהבה שאנחנו כל כך מייחלים לה, הופכת נעימה ומפרגנת.

המלצה- מומלץ לעשות מדיטציה בזמן הליקוי, או בסמוך אליו. זמנו לעצמכם את הידע המדוייק - מהו רצון הנשמה. 
דרך נהדרת להגיע אל הנשמה הגבוהה/ או הליבה שלכם - זה לפני השינה, ניתן לבקש מהילד הפנימי (המדריך הצמוד שלכם) לחלום את המידע, לקבל מסר בחלום ולקום עם אותה ההבנה או הידיעה, מה הדבר הנכון לי? ואיך נכון לי להמשיך.. אם אתם מתלבטים לגבי העצמאות שלכם, לגבי המשך הזוגיות שלכם? קחו החלטה שבוקעת מרצון הנשמה ותהיו מספיק אמיצים להבין שאם יש רצון אמתי וכנה הדבר הנכון הוא ללכת אחר צו לבכם.