close נרשמת בהצלחה
050-866-3028

נסיגת מרס 2016

כוכב מרס המייצג אש ופעולה יחל את הנסיגה השנתית שלו ב- 17.4 בקשת ויסיים אותה ב- 29.6 בעקרב - ההשפעה תורגש עד ה-22.8. מה זה אומר?
 

נסיגת כוכב מרס 2016 - התחילה ב- 17.4 במזל קשת ותסתיים ב- 29.6 בעקרב - ההשפעה תורגש עד ה-22.8.


לפעמים אנחנו יודעים בעמקי התודעה, שלמרות שלא הצליח לנו, זה לא בהכרח כי זה לא נכון לנו, שאם היינו מקבלים צ'אנס נוסף זה היה יכול להיראות אחרת.


בתקופת נסיגת מרס, יש לנו הזדמנות נוספת, לתת צ'אנס לתהליך או אדם שחזר מן העבר, לתת צ'אנס לזוגיות או לשותפות? לנסות שוב תהליך שלא צלח ושאנחנו מאמינים בו. אם אנחנו רוצים להוכיח שוב לעצמנו שהפעם זה ילך יותר טוב, בלי תקלות ובלי מחסומים או עכבות.


יסוד האש משתולל ביקום, האש גורמת לנו לפעול מיצרים, מהדחפים הכי אימפולסיביים. האש לא מאפשרת לנו לעשות חשבון נכון, גורמת לנו להתלהם ולהגיב מהר. האש גורמת לחלק היצרי להתחמם מהר ולגבור על השכל וכך מגיעים מצבים מביכים ויתרה מכך קשה להסתיר כשהאש גבוהה. תהליכים פורצים לתודעה במהירות ובלי להתחשב ברגשות.  


משנת 2012 כשהעידן השתנה, יסוד האש הפך ליסוד דומיננטי וכולנו הופכים לבעלי פתיל קצר. לא פעם אנחנו מוצאים את עצמנו מסובכים ותוהים, אילו הייתי יכול לחזור לאחור ולתקן. בדיוק בשביל זה קיימת תקופת נסיגת מרס, תקופה שמאפשרת לנו לעצור, להשקיע מחשבה, לעדן את האגו ולעשות סדר בדברים.


שימו לב שזוהי לא תקופה שמתאימה להתחלות חדשות מהיסוד, כיוון שהאש עובדת מאוד לאט והיא תתקשה להרים פרויקט מאפס. מה שכן מומלץ בתקופה זו זה לתקן תהליכים, האש יכולה להרים פרויקט שזקוק להתחדשות, תהליך שזקוק לניהול איטי יותר, מבוקר יותר.


מערכת האש, או ההצתה, אחראית על התחלה חדשה. האש, מייצרת מתח חשמלי גבוה, המגיע לאלפי וולטים וגורם  לריבוי רצונות, ריבוי דחפים. הצתה מוגברת של האש מובילה אותנו לפעול בפזיזות ועם מעט מחשבה והרבה התלהבות. אש מרובה בתוך התהליך גורמת לנו לאבד את השליטה המלאה, מצב הצבירה כל כך גבוה שקשה לשמור על איזון וקשה להכיל אנשים אחרים בסביבה שלנו.

שאלו את עצמכם בתקופה זו: האם קרה לכם שהברחתם אנשים שאתם כן רוצים אותם בחזרה בחייכם? האם פעלתם באימפולסיביות והתקשיתם להיות פרטנרים טובים? האם חשבתם שאתם יכולים הכל לבד? פעלתם בחוסר סבלנות?  חוסר רגישות? האם לאחרונה יש לכם בעיות עם העיניים? החום עלה לכם? האלרגיה הקצינה?


זה הזמן לתקן


בזמן הנסיגה של כוכב מרס - התהליך נבלם - הכוח הפועל מאט את הקצב -  תקופה זו מאפשרת לנו לסגת מהתהליך לתקופה מסוימת, להוריד את הווליום ולחשוב ולתכנן. כלומר, אם עשינו תהליך שלא צלח, שלא התרומם ולא תרם מאומה, רצנו מהר מידי, האש הריצה את התהליך והיסודות האחרים מפגרים. נותרנו בודדים ועכשיו אנחנו רוצים לתקן.


שאלו את עצמכם? איך הגעתם לכאן?


נשאלת השאלה, מדוע כשאני מריץ תהליך קדימה, היסודות נשרכים מאחור ואינם משלימים את התהליך? מדוע זה קורה?

התשובה טמונה ביסוד האוויר. יש המון אש בסלט שלנו ופחות אוויר, אותו יסוד שאחראי על חשיבה נכונה ותכנון נכון, על הסבלנות והסובלנות.


אז במקום לשבת ולרטון, לרקוע ברגליים ולהיות מתוסכלים. האטו את הקצב ובדקו את התהליך, איפה כדאי לשנות? איפה כדאי לתקן? והכי חשוב שאלו את עצמכם, האם כל התהליך נכון לי? מדויק לי? או שהאגו -הוא זה שמתעקש ולא מרפה.


איך תהליך עובד ביסודות?


1.      כל התחלה מתחילה עם רעיון הראשוני – מה אני רוצה? זוהי הזרקה של אש.

2.      יסוד המים מצטרף לתהליך – אנו בודקים אם יש התלהבות ואיך זה מתאים לי?

3.      יסוד האוויר מצטרף  ומגדיר את הסיבה – כאן אנו מתכננים את האסטרטגיה.

4.      ובסוף כל תהליך - יסוד האדמה – הוא התוצאה.


כל תוצאה תלויה בתהליך נכון של 4 היסודות, ככל שנהיה מדויקים, כך נגיע לתוצאה מדויקת.


חשבו על כל תהליך כמו על הכנת עוגה: בראשית מגיע הרצון (אש) אנו חושבים עם איזה עוגה אנו אוהבים (מים) משדרים למוח את הטעם שלה, את המראה, את הריח. אנו מחפשים את המתכון, עם כל המצרכים (אוויר) ולבסוף התוצאה – היא העוגה שהתקבלה (האדמה).


אז כמו בכל תהליך כך גם בזימון העוגה, תלוי מי אנחנו שעומדים מאחורי התכנון, איזה מתכון נבחר? האם נעדיף לאפות או אולי לרכוש? האם נכון לנו לקנות עוגה עתירת קלוריות או כזו דלת קלוריות? כל השאלות שאנו שואלים את עצמנו וכל תהליך התכנון, זה החלק האווירי, השכלתני שגורם לנו לדייק את התוצאה שלנו.


כל מעשה במחשבה תחילה


עלינו לדעת שהשליטה באש בשלבים המוקדמים, קובעת את היכולת שלנו להשלים את כל תהליך ולהגיע לתוצאות טובות, לצבור הצלחות והתלהבות גם בתהליכים הבאים בחיינו.

ככל שאנחנו סומכים על עצמינו כך נוכל להפוך עצמאיים ולהצליח בחיים.

החיים שלנו מתחילים תמיד עם רצון וסקרנות שמביאים את יסוד האש לפרוץ קדימה, עוצמת האש מושכת אותנו בעקבותיה, להניע את גלגלי החיים, ליהנות מהתהליך ולהיות מדויקים.


פעולה מדויקת של אש, תוצאה מדויקת של תהליך.


ה"נסיגה" היא תנועה מדומה בה תנועתו היחסית של הכוכב איטית מתנועתו של כדור הארץ. אם נדמה את הכוכב לארנבת מתלהבת שאצה-רצה קדימה, הרי שתופעת הנסיגה היא כמו הצב, וזוהי הזדמנות עבורנו להאט את הקצב ולשים לב לפרטים.

מאז שנכנס העידן החדש קצב החיים גדל פי כמה וכולנו הופכים לאצנים, זה לא בכדי שאלפי אנשים יוצאים לרחובות ורצים, זוהי השפעה של ההתחממות הגלובלית, כך גם הקצב שהואץ ומשפיע ישירות על הגוף הפיזי. זו הסיבה שאנשים מאבדים סבלנות, זו הסיבה לאלימות.


איך מנהלים תהליך נכון?


כדי לממש את הרצון שלי, צריך לתכנת את האש – הנה לכם הצעה איך להתחיל ולדייק כל תהליך כבר ברמה התאורטית.


1.      ציירו עיגול ובתוכו כתבו מה הרצון שלכם.

2.      הרצון והמטרה צריכים להיות פשוטים ומדויקים, מתוך העיגול צרו שמש, הוסיפו קווים מסביב ובהם כתבו את הצעדים שתנקטו בכדי להשיג את המטרה. בפעמים הראשונות סביר להניח שתכתבו ותמחקו הרבה, זה החלק בו החיישנים שלכם מופעלים.

3.      התבוננו בשמש שיצרתם כשהמטרה כתובה במרכזה, האם אתם מצליחים לדמיין את התוצאה, האם אתם מצליחים לראות את הנולד בצורה בהירה ולא מטושטשת? אזי אתם בדרך הנכונה.


הקפידו לתכנן את התהליך ולנהל אותו עוד מראשית התודעה הגבוהה, בשלב התאוריה, ככל שתשקיעו בשלב התכנון – כך תוכלו להגיע לתוצאות טובות, להיות מדויקים ולצבור הצלחות.

רק זכרו שבסיום נסיגת מרס, אם התהליך או הצ'אנס שנתנו לא צלח, כדאי שנשחרר ולא נתעקש כי מה שלא נועד לנו כדאי שנשחרר ולא נבזבז את כל הדלק במצבר האנרגטי שלנו. כדאי לנו לנסות ולהתחיל משהו חדש וטוב והפעם להיות שקולים, מחושבים ומדוייקים.


מבולבלים? רוצים שיחה איתי?