close נרשמת בהצלחה
050-866-3028

מי אני? מה אני? ומיהו הילד הפנימי

ה'ילד פנימי' הוא הבמאי של התסריט הנשמתי שלנו, הוא זה שאחראי שנבצע את התכנית הנשמתית כמתוכנן - מה הקשר שלו לזנבו וראשו של הדרקון ואיך אנחנו יכולים לפגוש את הילד הפנימי שבתוכנו
 
שאלתם את עצמכם פעם מדוע אתם נמצאים בעולם הזה ולמה אתם חווים קשיים בחיים? לרוב אנחנו חיים את הרגע ולא בדיוק מתעסקים בשאלות עומק שכאלה.

החיים לא מתחילים ונגמרים בזיכרון שלנו, ישנו זיכרון עתיק יותר והוא נקרא זיכרון נשמתי. ל'נשמה' יש היסטוריה יותר גדולה מזו שאנחנו זוכרים. יש לה ציר של התפתחות שמתפתח לאורך כל הגלגולים ונקרא 'הולוגרמה התפתחותית' - חוויית התפתחות הנשמה, מיוצגת במפת הלידה על ידי 'ראש דרקון' שהוא כמו ראש החץ שאליו מכוונת הנשמה ולומדת את שיעוריה בחוויית החיים.
 
מערכת היחסים של האדם עם עצמו, עם משפחתו ועם העולם מושתתת על בסיס ההתפתחות הנשמתית שלו. הירח מתאר את הזיכרון הנשמתי של האדם. את כל השיעורים, החוויות, הקשיים, הלימודים, ההישגים, הפחדים, המראות שהוא צבר לאורך הגלגולים. כל אלה נרשמים ב'קופסא השחורה' של הירח. 

זיכרון שנצרב במאגר ונשמר בספריה הקוסמית של האדם. הזיכרונות שיש לאדם, הם כמו רזומה שיש לנו, אם עסקנו בתחום מסוים ויש לנו ניסיון בו, סביר להניח שנימשך לאותם תחומים ולנשמה תהיה נטייה לחזור לאותם דפוסים. האגו שלנו יהיה אחראי על ה'כיבושים' ותהיה לו נטייה לחזור על תהליכים כדי לרשום הישגים. ראש הדרקון וזנב הדרקון במפה מספרים את סיפור ה'נתיב הנשמתי' של תקופת החיים הנוכחית, מתוך סדרה שלמה של פרקים בה אנו מתגלגלים, מתפתחים וממשיכים את דרכנו.
 
ראש הדרקון במפה הוא נקודת המיקוד אנרגטי ויש לו השפעה חשובה על מהלך חיינו. הזהות הפנימית נבנית על ידי ציר התפתחות הנשמה. הציר של ראש וזנב הדרקון של הירח מהווה את עמוד השדרה של המפה והוא מוביל אותנו בדרכנו ואפילו בחשיבתנו.
 
זנב הדרקון, The South Node, הוא המחסן הקוסמי של האדם, העבר שממנו הגענו (סיפור הגלגולים הקודמים). תינוק שמגיע לעולם מעוצב באישיותו על פי ההיסטוריה הגילגולית שחווה. לדוגמה: ילדה בת ארבע שפוצחת בריקודי בטן ומקסימה עולם שלם, בשליטה בגופה ויכולת נדירה, זהו ידע שהיא רכשה בגלגולים קודמים.
 
ה'ילד פנימי' הוא הבמאי של התסריט הנשמתי שלנו, הוא זה שאחראי שנבצע את התכנית הנשמתית כמתוכנן. אולם ה'ילד הפנימי' אינו מתערב בהחלטות שלנו. ה'ילד הפנימי' עושה את עבודתו בלילה כשאנחנו ישנים. הוא עולה למישורים הגבוהים, בודק בסיפריה הקוסמית ומוריד את המידע הרלוונטי לימים הבאים, את הידע שצברנו בגלגול הקודם בהתאם לתסריט הנוכחי.
 
הראש והזנב הם קטבים, על מנת להגיע אל הראש צריך לפתח מודעות עצמית ותודעה התפתחותית. זהו תהליך שמתרחש לאורך כל חיינו, החוכמה היא לאזן בין שני הצירים, כל דרקון לומד מהצד הנגדי לו ומתחזק דרך הקוטבי לו. הראש הוא היעוד הנשמתי, אליו אנחנו מתקדמים ושואפים, בעוד הזנב מתאר את מה שכבר השגנו, מה שאנו יודעים ומכירים. וביחד, הראש והזנב, הם תהליך ההתפתחות שגורם לנו להגיע להישגים חדשים ולמקסימום היכולת האישית.
 
איך נזהה את הראש, את היעוד ואיך נפרד מהזנב ומדפוסים שאנחנו צריכים להשאיר מאחור? קל להבחין בזנב שלנו שכן הוא מחובר לדפוסים הרגשיים שלנו, לטראומות, לפחדים שתמיד מקשים עלינו מלהתקדם הלאה - אלו שאנו קוראים להם פחדים תת הכרתיים. ואילו את ה'יעוד' את הראש אנו נזהה על ידי הנושאים שאנו מגדירים: כחלומות, מטרות, שאיפות אישיות.
 
אנחנו צריכים להיות מספיק קשובים לכל קריאה פנימית של הנפש שלנו, כדי לדעת מתי אנחנו לא פועלים נכון, או מתקדמים לעבר ה'ראש דרקון' שלנו. מתי אנחנו נשאבים כמו עדר לרצון החברה, ההורים, או הסביבה ומוצאים את עצמינו חיים בצל הפחד.
 
להעיר את הילד הפנימי

תנו לעצמכם הזדמנות: בלילה כשה'ילד הפנימי' עולה למישורים הגבוהים, נסו לברר מהי הדרך הנכונה עבורכם ולאן פניכם מועדות. בבוקר כשאתם קמים ויש לכם רצון פנימי עז, זה מסר מ'הילד הפנימי', הקשיבו לו ולעצמכם. החוכמה היא להתחבר למודעות, לתכנית הנשמתית ולהיות אותנטיים לתסריט הנשמתי. לקלף את הקליפות ולצאת ממעגל הנוחות.
 
קבעו פגישה עם ה'ילד הפנימי' בזמן שאתם ישנים ובקשו ממנו לתכנת מחדש את חייכם. בקשו מהילד הפנימי לטהר את הגוף הפיזי שלכם, לנקות אותו מפחדים ולהיות מספיק אמיצים לקחת החלטות ולהיות נאמנים לעצמכם.
 
לפני שאתם מתכנתים את חייכם מחדש, לפני שאתם מבקשים עזרה מה'ילד הפנימי' שלכם, בדקו שאתם שלמים עם עצמכם, שאתם יודעים מהו רצון הנשמה ומה היעוד האמיתי שבוער בתוככם. האמינו בעצמכם והיו מספיק נועזים ללכת עם הלב, עם היחודיות האישית שלכם.
 
בזמן שאנו ישנים, ה'ילד הפנימי' הוא שליח הנשמה שעולה בכל לילה למישורים הגבוהים, אל הספרייה האישית שלנו, שם נמצאת כל האינפורמציה עלינו, על כל החיים הנוכחיים ועל הגלגולים הקודמים.
 
ה'ילד הפנימי' עולה לספריה בכל לילה, בודק, חוקר ומזין את הגוף הפיזי שלנו באינפורמציות רלוונטיות ליום הבא. כשהגוף הפיזי נתקל בקשיים, בחולי, זה מכיוון שאנחנו לא מדויקים עם הדרך שלנו ואולי כי אנחנו נמשכים לעבר, למה שכדאי שנלמד לשחרר.
 
הכוכבים בשמים בעוצמתם מכוונים אותנו לצאת מתוך השבלונה וברירת המחדל שלנו, לצאת מהמוכר, הידוע והנוח. אנחנו נטענים בכל יום מחדש מתוך הרגל, מתוך פחד תת הכרתי.
 
בדיוק בתקופה זו של השנה, הגיעה השעה: לצאת למסע של גילוי עצמי ושל מידע חדש שמבקש לצאת מתוך הבקבוק, אז כדאי שנשחרר את הג'יני שלנו ונשאל מה מטרת העל שהכי בוערת בתוך חדרי ליבנו ואז נבקש ונפעל כדי לממשה.
 
תנועת ראש הדרקון במפת הלידה היא הפוכה מהכוכבים האחרים, היא נעה לאחור ועוברת ממזל למזל פעם בשנה ורבע לערך. בימים אלו ראש הדרקון עובר מעקרב למאזניים ומסמל את המעבר לציר המחודש: מאזניים טלה. ציר האינדבידואל מול הזוגיות, מערכות היחסים שלנו מול ה'אחר'. זו הסיבה שכל הנושא בוער. זוגיות עולה לכותרות, הצורך בחופש גודל. המאבק בין הצורך בביחד לעומת החופש הוא מאבק שמוביל אותנו לתפיסה מחודשת, שאפשר גם אחרת. אפשר להתחבר לאחר ועדין לשמור על החופש שלי.
 
גם תהליך השלום העולמי, נוגע בציר מאזניים טלה, תהליך שמוביל להתפתחות ולריבונות חדשה, סביר להניח שבשנה הקרובה כל המתרחש סביב ה'שלום' ילווה אותנו והזמן יעשה את השינוי.