close נרשמת בהצלחה
050-866-3028

מה לא כדאי לנו לשאול את המטוטלת?

אפשר לקבל תשובות של 'כן' ו'לא' בדרך קלה מהמטוטלת, אז מה בכל זאת כדאי לנו לדעת לפני שאנחנו ממהרים לגשת למטוטלת כדי לקבל תשובות?
 


צלצול הטלפון נשמע לגמרי רגיל. השיחה לעומת זאת הייתה לגמרי לא רגילה. מהעבר השני הגיח קול רווי מצוקה ולקח לי זמן לזהות את התלמידה שלי, שסיימה לא מזמן ללמוד את שיטת הטיפול שאני מלמדת, שיטת איזון חיים – LAT


הבנתי ממנה שהגיע אליה מטופל דרך מודעות שהיא תלתה במכולות בישוב בו היא גרה. במודעות היא כתבה שהיא עושה סטאג', ומזמינה מטופלים להגיע להתנסות ללא תשלום. הגבר שבא לקבל את טיפול הסטאג' היה בשנות ה 40 שלו, כלכלן שעובד בבנק. התלמידה שלי התחילה את הטיפול ועשתה את כל מה שהיא למדה "לפי הספר" – לקבל רשות טיפול דרך בדיקת השריר, למצוא איזה איבר בגוף מבקש איזון, למצוא איזה רגש גורם לחסימה מתוך הרשימה של 77 רגשות אפשריים, לשאול את הגוף איך לשחרר את הרגש הזה מתוך 20 האפשרויות הקיימות בשיטה, להשתמש בכרטיסים האנרגטיים מעל המרכזים בגוף כדי לעזור בשחרור של החסימה. המטופל שיתף איתה פעולה והטיפול היה מאוד מוצלח. בדיקת השריר הראתה שהאיבר בו טיפלו התחזק והחסימה שוחררה. בזמן העבודה על שחרור הרגש היא השתמשה במטוטלת במקום בבדיקת השריר, כפי שמתבקש, על מנת לא להפריע למטופל להתרכז בעבודה הרגשית של הריפוי.


משהסתיים הטיפול, המטופל שאל אותה אם אפשר לשאול שאלות כדי שתענה לו דרך המטוטלת. היא הסכימה והוא שאל שאלה שנשמעה מאוד תמימה – "האם אשתי כועסת עלי?"

התלמידה שלי שהייתה כל כך מרוצה מהטיפול המוצלח, לא עצרה לרגע ומייד בדקה עבורו עם המטוטלת וענתה "כן!". בינינו, איזו אישה לא כועסת על בעלה?...

הגבר נכנס למצוקה קשה, פרץ בבכי והיא לא ידעה מה לעשות עם עצמה....

מסתבר שלפני כשלוש שנים הוא ואישתו יצאו לטיול ג'יפים בגיאורגיה. הם השאירו את הילדים אצל הסבים ויצאו לחופשה. בלילה הוא חלם וקיבל מסר ברור בחלום שאסור להם לצאת לטיול שלמחרת, שכן אישתו תמות. מכיוון שמעולם הוא לא "קיבל מסרים" ולא היה קרוב בצורה כלשהי לעולמות הנסתרים, הוא נפנף את החלום הזה כשטות, ואישתו אכן נהרגה. הוא חזר ארצה עם ארון.

המצוקה שלו מלווה אותו והוא כמובן ראוי לריפוי הכי עמוק, ולעבודת הסליחה הכי עמוקה שיש. השאלה שלו לא הייתה תמימה... הוא שאל מבלי לספר את הרקע לשאלה, הוא לא הסביר שהוא מפחד שאשתו שנהרגה כועסת עליו, והתלמידה שלי "נפלה בפח". היא לא עבדה "לפי הספר". היא לא שאלה או בדקה קודם את הדבר הכי חשוב שיש לבדוק כשעובדים עם מטוטלת והוא – "האם מותר לי לשאול את השאלה?"


על פי ההכשרה שלי, שאני גם מלמדת הלאה את התלמידים שלי, אסור לשאול שום שאלה לפני שמקבלים רשות לשאול את השאלה. גם השאלה הכי תמימה חייבת לקבל אישור לשאול אותה, ואין לענות ללא קבלת הרשות. הדוגמאות לשימוש לא טוב במטוטלת הן רבות. המטוטלת יכולה לענות רק באופן דיכוטומי – "כן", או "לא". למשל, אם אדם שואל – "האם אצליח בבחינה?", אם אענה לו "כן", אז אולי הוא לא ישקיע בלימודים לבחינה, כי כבר מובטחת לו הצלחה. אם אענה לו "לא", אז אולי אין טעם שילמד כי הוא לא יצליח בכל מקרה.. וכך, כל תשובה שתתקבל לשאלה כזו, תהיה לא לטובתו של השואל.

התלמידה שלי למדה את השיעור הזה באופן הכואב. הגבר שהגיע אליה לטיפול בחר לא להמשיך בטיפולים ואני מקווה ומאחלת לו בריאות שלמה וריפוי מלא, ולהמשיך את החיים מתוך הערכה וחיבור ליופי ולאהבה למרות הצער.


אני ממליצה גם לקרוא את הספר "אגם האהבה" שכתבתי ובו סיפורים על החיבורים בין המימד הארצי שלנו ובין המציאויות הרוחניות.


מאחלת לכולנו בריאות ואושר ובשורות טובות, אילת חיימוביץ