close נרשמת בהצלחה
050-866-3028

מה הולך בכוכבים? יוני 2016

איך מורידים תיאוריה למציאות כשהכוכבים נמצאים במזלות משתנים? האם משהו פרקטי הולך לקרות החודש? או שרק נתכנן, נחלום ונפטפט... ?
 

חודש יוני הוא החודש שרובו מושפע ממזל תאומים. כיאה לחודש שמוקדש למזל אוויר-משתנה העניינים נמצאים באוויר, בתיווך או באמצע - נוצר מצב שקשה לדעת איך הדברים יתגלגלו ועל כן, קשה לחזות במדויק את העתיד. 


ולמה זה? 

כי מחסור של כוכבים במזלות יציבים יוצר עננים של אוויר (מחשבות, תכנון, ניתוחים) ורק מרס שמנסה בכוח להוריד את המחשבות והרעיונות ליישום, נמצא שם בקרקע ובנסיגה. 


מעבר לכך שאנו נמצאים בחודש של מזל משתנה, אנחנו גם נמצאים בשנה של מזלות משתנים עם כוכבים איטיים ומשפיעים כגון יופיטר, שבתאי ונפטון שנמצאים כולם במזלות מיסוד זה. מעבר השמש, ונוס ומרקורי למזל תאומים גם הם תורמים לתחושת המערבולת הכללית תוך הכנסתנו לספינים סביב הסרטים שאנו מריצים בראש או חששות ופחדים נטולי מציאות וקרקע. 


ההמצלה:  

נסו לעגן את עצמכם בעובדות ואל תתעלמו מכך שכמעט בכל תחום קיימות "עובדות" סותרות (עשו לעצמכם כללי אצבע כדי לפתור דילמות). בשורה אחרונה, אל תמהרו להסיק מסקנות ולשרוף גשרים. היו סבלניים. 


ברמה החברתית-מדינית-כלכלית הפוקוס על מזלות משתנים מעלה לכותרות נושאים ללא פתרון מידי, מצבים זמניים של אנשים ועמים, ארגונים וקבוצות שמחכים למענה ולא מקבלים אותו, ואולי תחושה של איבוד עצות באופן כללי. גם אנחנו פה מקווים לשינוי אמיתי אך נראה שצריך לחכות עד הסתיו כדי שזה יעבור לשלבי ביצוע.

בתוך כל המערבולת הזאת ההיבט הבולט הוא ריבוע דיסהרמוני בין שבתאי לנפטון. היבט זה הוא בעל פוטנציאל לפוצץ בועות במישור הכלכלי ולחשוף שקרים במישור החברתי והפוליטי. משבר הגז חוזר לעשות כותרות והדיון בדבר לגליזציה של קאנביס עובר לשלב ב'.
הצד החיובי של ההשפעה מתקשר לשגשוג בתעשיית היופי, הסרטים, ואולי גם תעשיית התרופות. 

לפני שאנו עוזבים את הנושאים הגדולים יהיה מעניין לציין שבפעם הקודמת שהיבט זה הגיע לידי דיוק (בחודשים האחרונים של שנת 2015) משבר הפליטים באירופה התחיל לעשות כותרות וככל הנראה גם הפעם נשמע עליו ברדיו ונראה סיקורים במהדורות החדשות.

כוכב הלכת הגדול במערכת השמש, יופיטר-צדק, סיים נסיגה בחודש שעבר והחודש שועט הוא קדימה ומתקרב לנקודת הצפון של הירח. מדובר על תקופה קריטית בהתקשר לקריירות שלנו או למטרות חיים. בעוד חודשיים-שלוש יופיטר עובר מזל וממשיך הלאה כך שבינתיים כדאי לנו להפיק את המרב מהאנרגיות ולתת פוש משמעותי בפרויקטים שאנו רוצים לקדם (אבל בעיקר לזכור לקדם את עצמנו). קישורי יופיטר-נקודת צפון מקפיצים את השאפתנות אבל גם מכשילים אותנו באותו המקום בדיוק - צריך לדחוף אבל גם לדעת עד כמה אנו יכולים לסחוב, אסור להגיד 'לא' להזדמנויות אבל זה לא אומר שצריך לקבל על עצמנו את כל התנאים. בעיקר צריך להאמין שהבלתי אפשרי הוא במרחק השגה.    

מארס מתחיל תקופה בת חודשיים של נסיגה במזל עקרב. בדומה להשפעת שבתאי בעקרב עד לפני שנה, השפעה אפשרית היא פטירתם של אנשים מפורסמים בארץ ובחו"ל. זה לא שאנו מאחלים שכאלו דברים יקרו, רק שזוהי דרך החיים, כשמרס בנסיגה במזל עקרב, זוהי תקופה של סיום מעגל החיים, כדי שתיכנס אנרגיה חדשה של דור חדש שעתיד להיכנס למעגל החיים. ולסיום תאריכים 


4-5 לחודש: מולד ירח במזל תאומים מכניס אנרגיות טובות לפתיחה של אירועים, להתחלות חדשות, ולהזנקות מלאות אנרגיה.
13 לחודש: נפטון עוצר בדרכו לנסיגה במן רגע בזמן שיכול להיות קסום, הזוי, מפתיע או לא ברור בעליל.
21 לחודש: היום הארוך בשנה (זה נקרא נקודת ההיפוך) והחיוביות נמצאת שם גם כן. הצד השני של המטבע הוא נטייה להתעלם ממוקדי אחריות ואמיתות לא נעימות.
26 לחודש: היבט הרמוני בין יופיטר לפלוטו ממרקר סיפורים של עושר קיצוני, עולם התחתון, והישגים שנראים על אנושיים.