close נרשמת בהצלחה
050-866-3028

ליקוי חמה וליקוי לבנה

עונת הליקויים, מתרחשת בזמן ראש חודש ובזמן הירח המלא. הליקויים מדגישים את ציר הדרקונים- את התיקון וכיוון ההתפתחות של האנושות כולה. מיקום ראש הדרקון מדגיש את הייעוד האישי של כל בן אדם ואת המקום שממנו הוא צריך להיפרד.
 

הליקויים והדרקונים


ליקוי חמה מולד ירח - הליקוי מתרחש כאשר כדור הארץ, הירח והשמש נמצאים על אותו ציר. הירח מתחיל מחזור חדש וחולף על פני השמש ומסתיר אותה, או את חלקה. ליקוי מלא מתרחש במקום כלשהו על פני כדור הארץ בממוצע כל 18 חודשים, וכל נקודה על פני כדור הארץ תזכה לליקוי חמה מלא אחת ל-370 שנה.

לפחות פעמיים בשנה, מתרחש ליקוי חמה במקום כלשהו בעולם.


כאשר הירח מכסה את השמש כולה זהו ליקוי חמה מלא. הוא נראה במלואו רק בפס צר לאורך כדור הארץ, למשך דקות ספורות. בזמן הליקוי המלא ניתן לראות את העטרה של השמש. מכיוון שמרחק הירח מכדור הארץ משתנה מעט, לעתים מתרחש גם ליקוי טבעתי, שבו בשיא הליקוי, במקום שהירח יסתיר את כל השמש, נראית סביבו טבעת זוהרת. 


ליקוי חמה ברמה הרוחנית - מאפשר לנו שחרור, סיום והתחלה חדשה, דברים ישנים הגיעו לסיומם ומכאן מגיע הזמן להתחלה חדשה, זמן בו אנו משחררים דפוסים ישנים, כך שכל ליקוי יכול לשמש זרז לשינוי בעולם ובחיינו האישיים.


מבחינה אסטרולוגית, ליקויי השמש מסמל נפילה של כוח או סמכות, לחץ הולך וגובר סביב אותם נושאים הנשלטים על ידי המזל בו מתרחש הליקוי. ליקוי חזק הינו קרדינלי גם ברמה הקוסמולוגית, הליקוי יכול לגרום לרעידות אדמה, לשינויי מזג אוויר, נפילת שליטים או אנשים בעלי כוח ושליטה. 
ליקוי לבנה/ ליקוי ירח בזמן ירח מלא - בניגוד לליקוי חמה, יראה ברובו של כדור הארץ. 

בזמן ליקוי מלא הירח יהיה בצבע אדמדם עמום כיוון שהוא לא מקבל אור ישיר מהשמש.

ליקוי הירח יכול להיות ליקוי ירח מלא - שבו כל הירח מוצלל, 

ליקוי ירח חלקי - שבו חלק מהירח מוצלל לגמרי וחלקו מוצלל באופן חלקי,

או ליקוי ירח חצי צל - שבו חלקו מוצלל וחלקו מואר.


ליקוי ירח ברמה הרוחנית - הירח מסמל את העולם הרגשי ואת העולם הפנימי, על כן בזמן ליקוי ירח השינוי מתרחש ברמת הנפש פנימה, זהו תהליך טרנספורמטיבי אשר מוביל אותנו לגלות את עצמנו מחדש, להיות כנים עם עצמנו, זוהי שעה של גילויים ברמה האישית. אנשים שקשורים אלינו חזק, יופיעו בתקופה זו או יחזרו אל חיינו.   

אז מה זה קשור לראש דרקון? 


ראש וזנב דרקון הן נקודות אסטרונומיות, נקודות אלו הן נקודות היפותטיות המציינות את נקודת החיתוך בין מסלול הירח לבין מסלול השמש כפי שזה נראה מכדור הארץ. בזמן הליקויים, ציר הדרקונים מודגש בשמים ומכוון אותנו אל כוון ציר ההתפתחות. בתקופה זו אנו צריכים להתיישר למגמה הכוללת.


ראש דרקון, הוא כמו נקודת המצפן הצפונית, נקודת המיקוד אנרגטי ויש לו השפעה חשובה על מהלך חיינו. 

הזהות הפנימית נבנית על ידי ציר התפתחות הנשמה. הציר של ראש וזנב הדרקון של הירח מהווה את עמוד השדרה של המפה והוא מוביל אותנו בדרכנו ואפילו בחשיבתנו.


זנב הדרקון, The South Node, הוא המחסן הקוסמי של האדם, העבר שממנו הגענו (סיפור הגלגולים הקודמים). תינוק שמגיע לעולם מעוצב באישיותו על פי ההיסטוריה הגילגולית שחווה. לדוגמה: ילדה בת ארבע שפוצחת בריקודי בטן ומקסימה עולם שלם, בשליטה בגופה ויכולת נדירה, זהו ידע שהיא רכשה בגלגולים קודמים.

 

הראש והזנב הם קטבים, על מנת להגיע אל הראש צריך לפתח מודעות עצמית ותודעה התפתחותית. זהו תהליך שמתרחש לאורך כל חיינו, החוכמה היא לאזן בין שני הצירים, כל דרקון לומד מהצד הנגדי לו ומתחזק דרך הקוטבי לו. הראש הוא היעוד הנשמתי, אליו אנחנו מתקדמים ושואפים, בעוד הזנב מתאר את מה שכבר השגנו, מה שאנו יודעים ומכירים. וביחד, הראש והזנב, הם תהליך ההתפתחות שגורם לנו להגיע להישגים חדשים ולמקסימום היכולת האישית. 


איך נזהה את הראש, את היעוד ואיך נפרד מהזנב ומדפוסים שאנחנו צריכים להשאיר מאחור? קל להבחין בזנב שלנו שכן הוא מחובר לדפוסים הרגשיים שלנו, לטראומות, לפחדים שתמיד מקשים עלינו מלהתקדם הלאה - אלו שאנו קוראים להם פחדים תת הכרתיים. ואילו את ה'יעוד' את הראש אנו נזהה על ידי הנושאים שאנו מגדירים: כחלומות, מטרות, שאיפות אישיות.

 


רוצים להצטרף ללמוד אסטרולגיה בקצב שלכם? עם שלי רום  לפרטים לחצו כאן