close נרשמת בהצלחה
050-866-3028

ליקוי חמה וליקוי לבנה וציר הדרקונים

עונת הליקויים, מתרחשת בזמן ראש חודש ובזמן הירח המלא. הליקויים מדגישים את ציר הדרקונים- את התיקון וכיוון ההתפתחות של האנושות כולה. מיקום ראש הדרקון מדגיש את הייעוד האישי של כל בן אדם ואת המקום שממנו הוא צריך להיפרד.
 

הליקויים והדרקונים


ליקוי חמה מלא, ייראה בארה"ב ב-21 באוגוסט, מחוף לחוף. אגב, הפעם האחרונה שאירעה תופעה כזו של ליקוי מחוף לחוף הייתה בשנת 1918. בעת הליקוי, הירח יחלוף בין כדור הארץ לשמש ויסתיר אותה למשך כשתי דקות ומחצה. 


בעת הליקוי, שייראה בארה"ב, יחלוף מרכז צל הירח מצפון האוקיינוס השקט, מצפון מערב ארה"ב אל דרום מערבה. הליקוי המלא ייראה רק לאורך רצועה שרוחבה 115 ק"מ בלבד וככל שנתרחק ממנה, הליקוי יהי חלקי יותר עד שולי הצל. הליקוי יהיה מלא ובשיאו יימשך שעתיים וארבעים דקות. פרק הזמן הקצר נובע מהסיבה שהגודל הזוויתי (הגודל של הירח הנראה בשמים) כמעט וזהה לזה של השמש - הירח קטן מהשמש פי 400, אך גם קרוב ממנה פי 400 - צירוף מקרים המאפשר לנו לראות את הירח באותו הגודל שבה נראית השמש. לכן, ליקויי חמה מלאים נמשכים לא יותר מכמה דקות.
 

אז מה ההבדל בין ליקוי חמה לליקוי לבנה ?


ליקוי חמה מולד ירח - הליקוי מתרחש כאשר כדור הארץ, הירח והשמש נמצאים על אותו ציר. הירח מתחיל מחזור חדש וחולף על פני השמש ומסתיר אותה, או את חלקה. ליקוי מלא מתרחש במקום כלשהו על פני כדור הארץ בממוצע כל 18 חודשים, וכל נקודה על פני כדור הארץ תזכה לליקוי חמה מלא אחת ל-370 שנה.

לפחות פעמיים בשנה, מתרחש ליקוי חמה במקום כלשהו בעולם.


כאשר הירח מכסה את השמש כולה זהו ליקוי חמה מלא. הוא נראה במלואו רק בפס צר לאורך כדור הארץ, למשך דקות ספורות. בזמן הליקוי המלא ניתן לראות את העטרה של השמש. מכיוון שמרחק הירח מכדור הארץ משתנה מעט, לעתים מתרחש גם ליקוי טבעתי, שבו בשיא הליקוי, במקום שהירח יסתיר את כל השמש, נראית סביבו טבעת זוהרת. 


ליקוי חמה ברמה הרוחנית - מאפשר לנו שחרור, סיום והתחלה חדשה, דברים ישנים הגיעו לסיומם ומכאן מגיע הזמן להתחלה חדשה, זמן בו אנו משחררים דפוסים ישנים, כך שכל ליקוי יכול לשמש זרז לשינוי בעולם ובחיינו האישיים.


מבחינה אסטרולוגית, ליקויי השמש מסמל נפילה של כוח או סמכות, לחץ הולך וגובר סביב אותם נושאים הנשלטים על ידי המזל בו מתרחש הליקוי. ליקוי חזק הינו קרדינלי גם ברמה הקוסמולוגית, הליקוי יכול לגרום לרעידות אדמה, לשינויי מזג אוויר, נפילת שליטים או אנשים בעלי כוח ושליטה. 

ליקוי לבנה/ ליקוי ירח בזמן ירח מלא - בניגוד לליקוי חמה, יראה ברובו של כדור הארץ. בזמן ליקוי מלא הירח יהיה בצבע אדמדם עמום כיוון שהוא לא מקבל אור ישיר מהשמש.

ליקוי הירח יכול להיות ליקוי ירח מלא - שבו כל הירח מוצלל, ליקוי ירח חלקי - שבו חלק מהירח מוצלל לגמרי וחלקו מוצלל באופן חלקי, או ליקוי ירח חצי צל - שבו חלקו מוצלל וחלקו מואר.


ליקוי ירח ברמה הרוחנית - הירח מסמל את העולם הרגשי ואת העולם הפנימי, על כן בזמן ליקוי ירח השינוי מתרחש ברמת הנפש פנימה, זהו תהליך טרנספורמטיבי אשר מוביל אותנו, לגלות את עצמנו מחדש, להיות כנים עם עצמנו, זוהי שעה של גילויים ברמה האישית. אנשים שקשורים אלינו חזק, יופיעו בתקופה זו או יחזרו אל חיינו.   

אז מה זה קשור לראש דרקון? 


ראש וזנב דרקון הן נקודות אסטרונומיות, נקודות אלו הן נקודות היפותטיות המציינות את נקודת החיתוך בין מסלול הירח לבין מסלול השמש כפי שזה נראה מכדור הארץ. בזמן הליקויים, ציר הדרקונים מודגש בשמים ומכוון אותנו אל כוון ציר ההתפתחות. בתקופה זו אנו צריכים להתיישר למגמה הכוללת.


ראש דרקון, הוא כמו נקודת המצפן הצפונית, נקודת המיקוד אנרגטי ויש לו השפעה חשובה על מהלך חיינו. 

הזהות הפנימית נבנית על ידי ציר התפתחות הנשמה. הציר של ראש וזנב הדרקון של הירח מהווה את עמוד השדרה של המפה והוא מוביל אותנו בדרכנו ואפילו בחשיבתנו.


זנב הדרקון, The South Node, הוא המחסן הקוסמי של האדם, העבר שממנו הגענו (סיפור הגלגולים הקודמים). תינוק שמגיע לעולם מעוצב באישיותו על פי ההיסטוריה הגילגולית שחווה. לדוגמה: ילדה בת ארבע שפוצחת בריקודי בטן ומקסימה עולם שלם, בשליטה בגופה ויכולת נדירה, זהו ידע שהיא רכשה בגלגולים קודמים.

 

הראש והזנב הם קטבים, על מנת להגיע אל הראש צריך לפתח מודעות עצמית ותודעה התפתחותית. זהו תהליך שמתרחש לאורך כל חיינו, החוכמה היא לאזן בין שני הצירים, כל דרקון לומד מהצד הנגדי לו ומתחזק דרך הקוטבי לו. הראש הוא היעוד הנשמתי, אליו אנחנו מתקדמים ושואפים, בעוד הזנב מתאר את מה שכבר השגנו, מה שאנו יודעים ומכירים. וביחד, הראש והזנב, הם תהליך ההתפתחות שגורם לנו להגיע להישגים חדשים ולמקסימום היכולת האישית. 


איך נזהה את הראש, את היעוד ואיך נפרד מהזנב ומדפוסים שאנחנו צריכים להשאיר מאחור? קל להבחין בזנב שלנו שכן הוא מחובר לדפוסים הרגשיים שלנו, לטראומות, לפחדים שתמיד מקשים עלינו מלהתקדם הלאה - אלו שאנו קוראים להם פחדים תת הכרתיים. ואילו את ה'יעוד' את הראש אנו נזהה על ידי הנושאים שאנו מגדירים: כחלומות, מטרות, שאיפות אישיות.


הדרקונים של הירח נמצאים בתקופה זו בציר אריה ודלי (ציר העידן החדש)
הדרקונים של הירח עברו לציר אריה ודלי ב-9.5 וישהו שם עד נובמבר 2018

WE ME ציר ה- אני (אריה) מול החברה כולה (דלי)

ראש הדרקון באריה והזנב דרקון בדלי. 

ראש הדרקון באריה מסמל את החיבור למיוחדות האישית, לעוצמה הייחודית של האדם. ראש דרקון באריה משול ל'אני' והפרסונה האישית שאני מפיץ כלפי העולם (דלי). 
זנב הדרקון בדלי מסמל את החיבור לחברה כולה, למערכת הכוללת. 

כניסת נקודת הצפון של הירח למזל אריה. מוביל תהליך דרמטי שהתחיל ביום שלישי (ה-9.5.17) ומשפיע הן ברמה הגלובלית, חברתית (דלי) והן ברמה האישית (אריה). ברמה החברתית-מדינית, קיימת כמיהה למנהיגות חזקה (אריה) ולאישים כריזמטיים. ובדרך כלל בתקופה זו עם אנו בודקים בהיסטוריה מתחלפת הנהגה.

פעם אחרונה שהדרקונים של הירח היו באריה זה היה בשנת 1999 לפני 18 שנה, השלטון התחלף בין הימין לשמאל. 

ב-17 במאי 1999– אהוד ברק  (מזל דלי) מנצח הבחירות לראשות הממשלה, ביבי מובס והשלטון מתחלף.
באותה שנה ב-11 באוגוסט 1999 – ליקוי חמה מלא נצפה באירופה ובאסיה. 
השאיפה היא לשלטון שיוביל את החברה או את הקהילה לקדמה ולשינוי, להיפרד מעריצות ורודנות ולהתחבר לדמות כריזמטית שתשרת את טובת הכלל. ואילו הציר הזה יכול להיות טריקי כשהראש נמצא באריה כיוון שהעיוורון כלפי דמות כריזמטית יכולה להתפרש לא נכון מבחינת הערך שהשליט נותן כלפי הכלל (ראו את המהלך של ארדואן בטורקיה). השליטים עלולים להילחם, ממש כמו 'משחקי הכס' ואנו רואים בימים אלו את הרדיפה השלטונית והכוחנות בין השליטים הגדולים בעולם. כמו ארצות הברית וצפון קוריאה. שליט כריזמטי מול מעצמה טכנולוגית.  

ברמה האישית, מחלחלת ההרגשה שביטחון עצמי רב יותר הוא הגורם המכריע ושאת משחק החיים יש ללמוד ולדעת איך לשחק. חשוב לזכור שטובת הכלל וטובתנו האישית יישמרו באיזון. 

והדובדבן שבקצפת ציר אריה ודלי יש בו מן הערך הנוצץ של הבמה והרומנטיקה, ילדים וקדמה. כל זה יכול להביא גם להשפעה בתחום הזוגי, שיכולה להיות ממש כמו רומן רומנטי של העידן החדש, הצעות נישואין מרשימות, טקסי חופה מנצנצים והתאהבות גם מאחורי הקלעים, אין לדעת. החכמה היא לשמור על שקיפות ולהיות כנים. 
שהרי השפעת הזנב בדלי מאזנת ומזכירה לנו לשמור על צד חברי, חברתי ואפילו פחות שמרני.

איך יושפעו כל המזלות מהמעבר של ציר הדרקונים?  - כנסו לכאן 

מוזמנים לבדל את עצמכם בתחום הקריירה ועסקים - כנסו לכאן 

רוצים להצטרף לקורס מקוון, עם שלי רום. 
ללמוד אסטרולוגיה מרחוק ולקבל כלים לפתוח לעצמכם מפות לידה?