close נרשמת בהצלחה
050-866-3028

ירח מלא של קארמה ודרמה

ירח מלא בציר עקרב שור, מלמד אותנו את סיפור הקארמה והבחירה החופשית
 


שנים שלא זכרתי את השם שלו, ככל שהתאמצתי לזכור, זה לא עלה לי. גם הדמות שלו היתה מטושטשת לי, חסרת פנים, רק את המשמעות שלו זכרתי. ואז אתמול נזכרתי, קראו לו מאיר. נזכרתי שוב ברגע הזה שהוא קרא לי לעלות לבמה, חוויתי התרגשות עצומה, גאווה פנימית של כיבוש מטרה כל כך גבוהה ומשמעותית בעיני. הייתי אז בת 19, חיילת בצה"ל. רגע לפני העלייה על הבמה, רגע לפני שאני עומדת להעביר תדריך מול כ-200 קצינים ואני מכירה את החומר על בוריה, שולטת בהסברים ויודעת מצוין לעמוד מול קהל ולהעביר מידע. הייתי כל כך צעירה וחסרת ניסיון, לא ידעתי שאתה לא מכיר משהו, אתה לא יכול לפחד ממנו. 


הייתי בטוחה שזה קטן עלי, הרגשתי צימאון ענק למעמד הזה. ואז הוא קרא לי- מאיר, המפקד שלי, עמד על הבמה והציג אותי ואני עליתי מחויכת וזורחת, מוכנה לרגע הזה שחלמתי עליו בלילות שלפני. נעמדתי מול כל הקצינים המילואימניקים שהגיעו במיוחד לשמוע את התדריך, באו להכיר את הרכש החדש של צהל, כדי שמחר ידעו להשתמש בו. ואז זה קרא, זיעה קרה עטפה את גופי, קיבלתי סחרחורת, ראיתי את הקצינים בהגדלה, שמעתי את הקולות בעוצמה חזקה והרגשתי שאני עומדת להתעלף. את החווייה הזו אני לא אשכח לעולם ולמה? כי החוויה הזו הפכה לאתגר הכי גדול שלי. כל החיים רציתי לכבוש את האתגר הזה מחדש, פנטזתי ושותקתי, רציתי וקיוויתי, ביקרתי את עצמי ולא הבנתי את המשמעות השלמה של כל מה שקרה שם.


הגורל שלנו קבוע מראש, אולם הבחירה החופשית קיימת. אז איך נדע מתי אנחנו מחליטים? ומתי הגורל מגיע ומכריח אותנו לעבור חוויות, ללמוד שיעורים ולהיות סוג של עבדים לכל מה שבעצם נכתב מראש? נקודות מפגש בין הבחירה החופשית ובין הגורל מיוצגת במפת לידה בציר שור ועקרב (ציר בית 2-8) העקרב הוא הקארמה, מה שחייב לקרות לנו כי זהו ציר ההתפתחות שלנו, שהרי לא באנו לכאן בחינם.  ואילו השור מייצג את הבחירה החופשית, את הסצנה ואת 'משחק החיים'.


אנו בוודאי יודעים שכל המפגשים בחיינו אינם מקריים ובתקופה שמתעורר לו הציר ובמיוחד כשהירח מלא בעקרב, אנו ממגנטים אלינו את האנשים, המקומות והאירועים שקשורים בעבר הרחוק ואנו מהדהדים לחיינו זיכרונות קדומים ומצבים הזויים שלא מובנים, או שאולי מפחידים מתמיד. הפחד הזה, הינו הזיכרון שקיים בהיסטוריית הנשמה, בקופסה השחורה שלנו אך לא לגמרי מודע לנו, או זכור לנו.  לעיתים, רק בדיעבד אנו מבינים, שזה קרמתי. נקודות מפגש גורליות מציבות אותנו כמו במנהרת הזמן, ומכריחות אותנו לבחור, במודע או שלא במודע.


גורל או בחירה חופשית? 


מול הגורל עומדת הבחירה החופשית, שמסומנת במפה במזל שור ובית -2. הבחירה החופשית היא שמניעה אותנו לתשוקות הגדולות שבחיים, בבסיס לקיום שלנו, ייצר, כסף ומין, תאווה ותשוקה וברצון שלנו לדרוך במקום וליהנות מהחיים, אבל זה כמובן בלתי אפשרי, אף אחד מאתנו הוא לא גרגרן ורק נהנה מהחיים.


מה זה אומר שהירח בעקרב מעורר את נקודת הקארמה? מזכיר לנו חוויות מפעם ומנגד גורם לנו להיות עקשניים, להפעיל כוח כדי להצליח וזה נראה לנו בתמימותנו ממש אכזריות. נראה לנו שזה אכזרי להתעלל בנפש הפצועה שלנו, מדוע לחלות? מדוע לנסות לטפס על הר מסוכן? מדוע ללכת עם אדם פוגעני?. אנחנו לא מבינים מדוע אנחנו נמשכים לחוויות שמכאיבות לנו כל כך? למה לא להניח לזה? לשחרר?


איך נלמד? איך נתפתח? המציאות היומיומית מסומלת על ידי מזל שור, הוא זקוק לקרקע בטוחה. אולם הגורל מכתיב לנו אחרת, הנשמה לא תוותר על החוויות האלה שמפתחות אותנו, לשם כך היא נולדה לגוף הפיזי ולשם כך היא מתפתחת.

רגע לפני שהירח המלא הגיח, נזכרתי בשמו של מאיר, המפקד שלי. נזכרתי בחוויה כולה והבנתי שהנשמה שלי מובילה אותי להתפתחות שנולדה מתוך טראומה בגיל צעיר מאוד. נזכרתי בשמו, כי שוב עמדתי מול קהל והרגשתי סיפוק אדיר.


מה אני רוצה להיות כשאהיה גדולה? 

כדי לדעת מה אני רוצה לעשות כשאהיה גדולה,  חוויתי את אחד הרגעים הקשים והמפחידים שאני זוכרת, הגוף שלי שותק.  אך לא וויתרתי!! ידעתי עמוק בתוכי, מה אני רוצה לכבוש. אבל ביכולות הרגעית שלי - לא הייתי מסוגלת להגיע לנקודה של שיא בגיל כל כך צעיר. אולם, מהנקודה הזו, משם נולד התהליך, זה שהוביל אותי בכל חיי לרצות לעמוד מול קהל ולהופיע. לא יכולתי שזה יתרחש במינון כל כך גדול, במיוחד שחוויתי טראומה כזו גדולה. מהרגע ההוא, התחלתי בתהליך, בצעד אחר צעד שהוביל אותי –כן, ליעוד שלי, למטרה הנכספת הקרמתית שלי.

 

ציר ההתפתחות של השור והעקרב, איננו מתקיים ללא השליטה העקרבית של הנשמה הגבוהה, הקוטב השוורי רוצה לבחור, ליהנות, לדאוג לבריאות, לדאוג לכסף, כוח השרדותי אנושי וטבעי אצל כולנו.  ואילו הקוטב העקרבי מזכיר לשור נשכחות, טראומות קודמות ומכאיב לעיתים לנשמה כדי שתיישר את עצמה ותזכור שסביב כל רעב הזה, יש דרך ומסלול חתחתי שהנשמה מתפתחת בצירה. ציר שאיננו מתחיל בחיים הנוכחיים, ציר שהחל בראשית הגלגולים, זו הסיבה שלעיתים אנשים נולדים עם יכולות בלתי מוסברות עוד בראשית חייהם.

איך זה קורה? מתי אנחנו רק יודעים ומתי אנחנו מאמנים את עצמינו להגיע ליכולות גדולות יותר שקיימות בתוכנו ואנחנו רוצים להשתכלל? כי הרי לכולנו יש את הידע הקדום, שמתפרץ בשלב מסוים בחיינו, אנחנו הופכים מיומנים כי עבדנו על היכולת הזו כבר בגלגול קודם. מה שאומר ומסביר שאין גאונות, יש ציר התפתחות.

 

שום דבר לא מקרי, הכל כתוב מראש, אנחנו אחראים לגורלנו, אך לא מודעים אליו ביום-יום. נקודות מפגש באמצע החיים ממגנטות אלינו את האנשים, המקומות האירועים הנכונים לנו, שמקדמים את תהליך ההתפתחות שלנו, שמיועד לנו, שכתוב מראש ונבחר בקפידה על פי הנשמה. יש שבוחרים להתפתח בעבודה ובקריירה, יש שמתפתחים סביב הזוגיות, משפחה ילדים. נקודת הקושי והרצון להישגיות מסמלת את ציר ההתפתחות.

 

אירועים ומצבים שאין להם הסבר, או "יש להם הסבר", שהשפעתם ומשמעותם בחיינו מיסטית, או מובנת רק בשלבים מאוחרים יותר, יוצרים את 'ספר החיים הגלגולי שלנו'. סיפור חיינו הוא פרק אחד מתוך הספר השלם שמייצג את עולם הסיבות הגבוה של מזל עקרב ואת רצון הייצרי של הנשמה שמייצג מזל שור. ציר 2-8 אשר מצייר את הווייתה השלמה של הנשמה וקשור קשר הדוק אחד לשני.

 

ירח מלא בעקרב, האירועים שמתרחשים סביב תקופה זו, מייצרים לנו עונג מצד אחד, כי זכינו בפרס שכל כך רצינו, אבל הפרס הזה כרוך בתהליך ארוך ומייגע, שלעולם לא נרצה לסיימו. הירח המלא העקרבי, מסמל תקופה קרמתית שמעלה זיכרונות מן העבר, מהדהדת לנו מפעם, מזכירה לנו סיפורים ישנים, נוגעת בנקודות כואבות, כמו מסע במכונת הזמן, אנשים מוכרים חוזרים, ריחות ומנגינות מזכירים לנו נשכחות. זוהי תקופה שגובה מחירים כבדים, חודש זה הוא כמו מעלית בזמן ומעבר בין העולמות, החיים והמוות של ציר מזל שור ועקרב.

 

השיעור הנשמתי של חודש זה, הוא להבין, שהנשמה שלנו מכריחה אותנו להתפתח ולא מוותרת, מלמד אותנו שהחיים אינם מאפשרים לנו סרט שלם ללא המשכים, החיים מורכבים מסצינות שמתחילות עוד בגלגולים קודמים ולעיתים אינם מובנים לנו. אם נתקלתי באדם שמכאיב לי ורודף אחרי, יש לו סיבה.. שהתחילה בפרק הקודם (בגלגול הקודם) ואני אינני זוכרת אותו.

 

ציר שור-עקרב מחבר אותנו לערך עצמי, הנמדד דרך ההישגיות שלנו. הערך העצמי של השור מתבטא דרך כל מה ש 'יש' לו, מכשרון ועד ממון, מכסף ועד חוויות מיניות, מרגשות ועד כשרונות. אולם העקרב, קשור לערך העצמי של מערכת הזכרות שלא תמיד מודעת לנו, שקשורה לגלגולים קודמים, לטראומות ישנות ולהכוונה של הנשמה העליונה.סכסוך מגלגול קודם שנתקל בי שוב וכמובן סיפורים גדולים הרבה יותר של חובות קרמתיים שלא נפתרים ביום אחד וחוזרים שוב עד שהם נפתרים.


האם יש סוף לסיפור שלנו? 

ציר עקרב שור מאפשר לנו לשאול את השאלות הנכונות, העקרב שואל למה? מדוע? הוא זה שחייב לדעת. על כן הוא מתחבר למשמעות. עולם הסיבות הגבוה מיוצג על ידי העקרב. ואילו הקונטרה ממול איננה רוצה לדעת, כדי שייהיה לה את היכולת לחוות את החוויות בדרך אותנטית. אם היינו זוכרים כל מה שקרה לנו בעבר, לא היה לנו את הכוח לעבור אותם שוב, את היכולת לעבור את החווייה בפשטות שלה, בלי להסתבך, בלי להבין יותר מידי. כי הגוף הפיזי שלנו כשהוא נפרד מהזיכרון הקודם, מסוגל להתחיל הכל מחדש, ממש כמו תינוק שנולד ואנו קוראים לו רך, תמים, ענוג. כזה שיכול להתחיל הכל מהתחלה.


אם הייתי זוכרת את הטראומה כולה, לא הייתי מסוגלת לעמוד שוב מול קהל, הייתי בוחרת לוותר, כנראה. אולם הזיכרון החלקי, אפשר לי לזכור רק דבר אחד, את מה שאני רוצה, את הרצון שלי לעמוד מול קהל ולבצע את היעוד של נשמתי.