close נרשמת בהצלחה
050-866-3028

זאב אבירז מסביר מה זה תקשור

על מה אתם חושבים כשאתם שומעים את המילה "מתקשר"? בין אם אתם מאמינים ובין אם לא - מתברר שלכל אחד מאיתנו יש את היכולת לראות מעבר למה שעומד מולנו. יצאתי לפגוש את זאב אבירז לשיחה מעמיקה על אמת, שקר, שרלטנים ולאיזה כיוון העולם שלנו פונה
 
האדם הפשוט, כך מתברר, מאמין בסיפור שהוא חי בו, עד כדי כך שהמוות נשמע לו כמו סוף העולם, שגלגולים נשמעים כמו אגדה וכל מידע שמגיע בלי לקבל גושפנקה מדעית, מצריך הוכחה.
 
רבים מאתנו משתהים נוכח ריבוי המתקשרים שקיימים בעולם של היום. בהיסטוריה התנ"כית, מספר הנביאים או המתקשרים היה קטן, אז מה קרה בעולם של היום שיש בו כל כך הרבה מתקשרים?
 
ניקח, לדוגמה, תינוקייה שיש בה מספר רב של מטפלות ולמה? כדי לקחת אחריות על כל התינוקות. בעולם שאנו חיים יש 7 מיליארד בני אדם, ככל שאנו פחות מודעים כך אנחנו צריכים יותר שליחים, שיעלו לתודעה הבנות ויתמכו בכל כך הרבה אנשים מבולבלים, תוהים ושואלים שאלות.
 
קבלת המציאות כמו שהיא, הופכת אותנו להיות עבדים של החיים על פני האדמה. ככל שאנחנו שואלים שאלות מהפשוטות ביותר, התודעה מתעוררת. שאלות כמו 'למה אדם יקר נפטר?' 'למה אין לי זוגיות'? 'למה קשה לי להשיג פרנסה?' מעוררת את התודעה וגורמת לנו לחקור והתשובות שמתקבלות מפתחות אותנו.
 
יצאתי לפגוש את זאב אבירז, מתקשר מהמובילים בתחום, שהוריד בתקשור תורה שלמה. כשאבירז נכנס לתקשור הוא מתנתק מתוך החלק האנושי של עצמו והגוף שלו הופך להיות כלי ותודעת העל מדברת דרכו. תקשורים ברמה הזו הם מהגבוהים ביותר, מספקים מידע שתורם להתפתחות האנושית ונועד להתאים את המקום שאנו חיים בו לכיוון ההתפתחות שהאנושות צועדת לקראתה.
 
מה זה תקשור? 
אנו נמצאים בתקופה בה העולם הופך ממוחשב, עולם שנוכח הקיום הארוך שלו הגיע לשלב שאנחנו מתבגרים משלב התינוקייה ומתנתקים מהשייכות שנותנת לנו ביטחון ועוברים לעולם פחות רגשי ויותר טכנולוגי. העידן החדש שתופס תאוצה, מלמד אותנו להאיץ את הקצב ולוותר על אורחות החיים שהורגלנו אליהם.
 
אבירז מסביר "כשהתחיל האוויר להתגבר, הוא הפך אותנו מצוללנים לצנחנים. אם נסתכל על דרך הפעילות שלנו כשאנו טובלים במים או מרחפים באוויר, המים יותר איטיים. אם צוללן צריך להציל את עצמו בזמן סכנה, יש לו יותר זמן ומרחב ותמרון, לעומת צנחן שפעולת ההצלה חייבת להיות כרוכה במחשבה ופעולה מהירה, אחרת הוא יסיים את חייו בהתנגשות באדמה.
 
"כאנושות למדנו להתנהל טוב מאוד בעולם רגשי, לחיות במשפחתיות, באפקט של חממה, עם יחסי גומלין שניהלו את חיינו. החיים למען הילדים והחברים, והחיזוקים הרגשיים, גרמו לנו להתמכר. כיום אנחנו לומדים להכיר את העולם המנטלי, לשחרר תלות, לעבוד יותר עם ראש. העולם של פעם עבד עם לב שולט וראש מייעץ, והיום העולם צועד קדימה והראש הוא זה ששולט והלב אמור רק לייעץ.
 
"'מתקשר' זו מילה שמוכרת בשפה האנושית, מחוץ למימד שאנחנו חיים בו מתקשרים נקראים עננים. ענן, הוא ערוץ ניתוב נתונים. המתקשרים הם ערוצים שמנתבים נתונים למקום הזה. לכל אורך הדרך, כל העננים שהיו בקרב האנושות התעסקו רק במידע המופשט של הדברים, המידע שירד היה תלוש מהמציאות, אז רובנו הקשבנו לתקשורים וכשהם הסתיימו חזרנו לחיות את חיינו בדיוק באותו אופן. כדי להשפיע על כלל האנושות, נוצר מצב שהצורך גדל וירדו עוד ועוד עננים שסיפקו מידע גם לאדם הפרטני."
 
מדוע יש כל כך הרבה מתקשרים?
 
"העיקרון שעומד מאחרי ריבוי סוגי המתקשרים זה היכולת לשמש כצינור המעביר מידע מעולמות עליונים לעולם שלנו. לכל אחד מהמתקשרים יש צינור שמעביר את המידע בדרך אחרת. אפשר לדמות את זה למערכת צינורות של מים. יש סוגים שונים של צינורות, כל אחד יש לו את גודל הצינור שהוא יכול לשאת. לא כל אחד יכול להכיל צינור רחב. גודל הצינור כגודל כמות המידע שהמתקשר חתם להוריד.
 
"ולמה לא כולם באו עם אותו גודל של צינור? מפני שכל אחד מהמתקשרים הוא בעל יכולות שונות, עם רמת מידע ויכולת תקשור שפונה לסוג אחר של קהל. הברז במטבח פונה לבני הבית והברז של כיבוי האש פונה לכבאים - ברז של כיבוי הוא רחב מידע ופונה לקהל רחב, הברז במטבח הוא יותר פרטני ופונה לאנשים פרטיים."
 
לצורך העניין, התקשור של אבירז, הוא כמו ברז של כיבוי האש, שמטרתו היא להוריד את המידע הכולל, את המידע על כיוון ההתפתחות. יהיו כאלה שיחשבו שזאת הזיה, שהם לא מאמינים, אז עבורם נוצר קו נוסף של תקשורת אישית, כזו שתספק להם תשובות ברמה האישית.
 
האנושות נמצאת בתקופה מאוד קריטית של חילופי עידנים. העידן החדש מבטל את ההרגלים הישנים וצועד לקראת "אחריות אישית", אין לנו יותר פריבילגיה לצעוד בתוך עדר ולהישען על אבא, אימא, בן זוג, מורה או רב.
 
המוטו של העידן החדש הוא "אני קיים בזכות עצמי, המוח שלי הוא הנשק שלי." ההתעוררות פותחת לנו תודעה חדשה של מידע ושקיפות עם העולמות העליונים. הצורך בהכוונה גובר, לצד הבלבול והפחד שגובר במקביל.
 
מה טיבו של תקשור?
 
"נחזור לדוגמת הברזים", מציע אבירז. "ככל שכמות המים בנחל או בנהר גדולה והזרימה חזקה יותר, כך המים יותר נקיים, וכל שהפלג קטן יותר והזרימה חלשה יש סיכוי שהמים יהיו פחות נקיים. אם נשייך את זה למתקשרים, הרמה וטיב התקשור, שונה ממתקשר למתקשר. ככל שהתקשור פונה לקהל שלם, שמיועד לכלל, כך התקשור גבוה יותר וככל שהמידע פרטני יותר, הוא נמוך יותר.
 
"אם נתבקש לתאר רכב מפואר, המידע שנקבל אם נשכב מתחת לרכב יהיה שונה מהמידע שנקבל על הרכב אם נרחף מעליו - התיאור של האגזוז והמנוע גם הוא חלק מהרכב וגם הגג הנפתח, ריפודי העור ויכולות הביצוע של נסיעתו.
 
אם נסתכל בצורה מקיפה של 360 מעלות על כל דבר, כל אחד מאיתנו יראה דברים אחרים - ככל שמסתכלים מזווית גבוהה יותר, כך רואים יותר פרטים.
 
כל אחד יכול להיות מתקשר

תקשורים בסדר גודל של אבירז מצריכים מאדם כמוהו לקבל על עצמו שליחות ולהיות מסוגל לעמוד בה מכל הבחינות. בשביל להיות מתקשר, צריך להקריב את החיים האישיים, ועל כן צריך שתהיה זו נשמה שיודעת ומכירה את החיים על פני האדמה ברמה כזו שלא תאבד את תפקידה נוכח ההתנגדות שתפעיל עליה האנושות הספקנית. שהרי רבים מאיתנו ולאורך כל ההיסטוריה מעלים את הספק והופכים את המתקשרים בצורה כזו או אחרת לנרדפים.
 
"מתקשר צריך להיות מנוסה מספיק, כדי להקריב את ההתפתחות האישית שלו למען התפתחות הכלל", מסביר אבירז. "מי שחתם להיות מתקשר, מאפשר גישה חופשית לחלק האנושי שבו ומאפשר להעביר מידע דרכו. כמובן שצריך להיות מספיק מיומן, כדי להתנתק ולחזור לעצמי, צריך להיות מספיק מודע ולא להירתע מלתת לאנשים שעומדים ממול מידע שאולי ייתפס בעיניהם כתלוש ובלתי נתפס.
 
"האנרגיה שמוקצבת לתקשורים, מדודה - המתקשר חותם על כמות המידע שהוא מעביר ובשאר הזמן הוא מתעסק עם החיים האישיים שלו. מתקשר שחתם טרם ירידתו לעולם הזה, להעביר כמות מידע גדולה, מקריב את חייו הפרטיים עבור השליחות.
 
"מתקשרים הם, בדרך כלל, נשמות שיש להם יותר ניסיון וחוו יותר גלגולים במקום הזה, הם מתנדבים לשמש כצינור ותורמים את חלק מחייהם למען התפתחות הכלל.
 
ככל שאני צינור קטן יותר - כך אני משאיר את חיי יותר פתוחים ורגילים יותר, וכך מאפשר פחות רשות להעביר דרכי מידע. ברמה מסוימת - אלו שנותנים מעט זמן, מוגבלים בכמות התקשורים שיכולה לעבור דרכם. הם גם לא יכולים לתקשר עם ישויות גדולות יותר כמו תודעת העל, קריון, או אוריון שנחשבים למאגרי מידע אוניברסליים.
 
"בסופו של דבר, כל אחד חי את המשחק הפרטי שלו, את התסריט שהוא כתב לעצמו טרם ירידתו לכאן, ככל שנהיה אותנטיים לתסריט שכתבנו, כך נבצע את היעוד שלנו.
 
"המיתוס שהדבקנו למילה 'יעוד', שהפך להיות האורים ותומים של כל אדם, כלל עד היום מידע, סגור, מוצפן ומוגן כדי שנוכל לבצע את תסריט החיים באופן אותנטי וכדי לא למנוע את הבחירה החופשית. כשאנחנו חיים כאן מנותקים, אנחנו צריכים עזרה, שמישהו אחר יגשר בין העולם שמחוץ לכאן."
 
האם צריך להיזהר משרלטנות?
 
"רבים הם המתקשרים, טיפוסים שונים, תדרים שונים, מדברים בשפות שונות. חייבת להיות התאמה בין תדר המידע לבין המתקשר שמשמש כצינור שהמידע עובר דרכו. והמתקשרים הרבים עם תדרים שונים מתאימים את עצמם למגוון רב של סוגי האנושות.
 
"אנשים חושבים שיש שקר ואמת בעולם שלנו - אז אין שקר, הכול זה שאלה של פרספקטיבה או ונקודת הסתכלות. על כן אין שקרנים - השאלה מאיזה גובה מסתכלים.
 
"כדי לקבל תשובה של מתקשר, הוא חייב להיות בתדר שלך, השאלה תואמת את התשובה. דומה מושך דומה. כדי להבין לאיזה כיוון האנושות צועדת ולהבין את עולם הסיבות הגבוה, לא נגיע לפותחת בקפה. כדי שהתקשור יהיה נכון, צריך ששני הצדדים יהיו באותו תדר."
 
אז האם קוראים בקלפים או בקפה הם מתקשרים?
 
"'קוראים בקלפים לא בהכרח מתקשרים, הם מפתחים את התקשוב, הציורים הם טריגר. הוויזואליה מפעילה ופותחת את היכולת להתחבר לעולם הפנימי והאינטואיטיבי.
 
"כך גם קוראים בקפה ובכף היד, הם משתמשים בדימויים גאומטריים שמדליקים את הטריגר.
הבסיס הראשוני, כלי נחמד מאוד לפתח את האינטואיציה."
 
לאיזה כיוון עולם התקשור מתפתח?
 
"ככל שהזמן יעבור והאנושות תתרגל לשינוי, נתפתח ונשתכלל, ונהיה זקוקים פחות למתקשרים שיגשרו בין העולמות, נלמד לעשות את זה בעצמנו. האדם ידע מה הוא בא לעשות כאן, מה המגמה שלו ומה התסריט.
 
"אם אתם רוצים להיעזר במתקשרים, בדקו את המידע מכמה זוויות הסתכלות, אל תהססו ככל שאתם שואלים יותר שאלות, כך התודעה שלכם נפתחת, לעוד נקודת ופרספקטיבות ואתם מושכים את המידע שמתאים לכם."