close נרשמת בהצלחה
050-866-3028

זאב אבירז מסביר על העם הנבחר

מהיכן אנחנו שואבים את הביטחון שלנו ואת האחידות בתוך העם, האם מעצמנו או מכוח עליון, או שאולי זו לא אחדות אלא השנאה כלפינו שמאחדת בינינו, ואז, מה יקרה כשיבוא שלום? כולם מדברים עליו, האם מישהו באמת רוצה בו? שלי רום וזאב אבירז בשיחה על העם הנבחר
 

המצב הביטחוני בארץ מדאיג, וכולנו תוהים האם זה צריך להלחיץ אותנו יותר, האם זו רק תקופה והיא תחלוף? השאלות הללו עלו במפגש עם זאב אבירז, שהשיב כי מדובר בנושא רגיש, והוא אינו בטוח שאנשים יכולים להכיל את המידע הזה.
 
ואני התעקשתי כהרגלי בטענה שחשוב להפיץ את המידע, גם אם לא כל אחד יקבל את התשובות, איש באמונתו יחיה, שליחות זו שליחות'. אז סיכמנו שהכי חשוב זה לספר את הסיפור האמתי שמסתתר מאחורי העם היהודי.
 
תקשור הוא ערוץ נתונים המראה את הנסתר מהעין האנושית הפיזית, אנחנו חיים כאן ולעתים שוכחים את מה שמסתתר מאחורי תהליכים שקורים כאן. זאב אבירז מתקשר ומוריד מיידעים מעולם הנסתר וכל התשובות שלו מכוונות להראות כיווני ראייה אחרים המצביעים על הסיבות העומדות מאחורי התהליכים שאנחנו חיים בתוכם.
 
השאלה הראשונה ששאלתי את זאב הייתה, האם כל הערבים בפוטנציאל יכולים להפוך להיות רוצחים?
 
"כל ערבי יכול בפוטנציה להיות מתאבד ושאהיד, בדיוק כמו שנוצרים בהיסטוריה

רצחו בשם הדת, ובדיוק כמו שנוער הגבעות יכול וביצע פשעים. בכל מחנה קיימים קיצוניים שהפירוש שלהם לציווי הדת, ולא משנה איזה דת, נותנת להם לגיטימציה ורצון להשליט את דרך תפיסתם הדתית."
 
מיהו העם היהודי?
 
"אין מושג כזה עם יהודי. אנחנו אימצנו את הכותר הזה בדיוק כמו שאין עם פלשתיני. בשום מקום בכתובים לא מוזכר המושג עם יהודי, יש את המושג עבריים.
 
"בפעם היחידה שבה בכלל המושג יהודי נזכר זה במגילת אסתר שם מופיע מרדכי היהודי. וגם שם הכוונה למישהו שהוא בן שבט יהודי שהיה בתקופה הזו בפרס. ונניח שהמושג יהודי בא משבט יהודה, אז כולנו שייכים לשבט הזה? היו 12 שבטים אז המקורות שלנו משבטים שונים ולא רק יהודה.
 
"זה שהמקור שלנו הוא משבטים שונים בא לידי ביטוי גם בזה שאין אחדות בתוכנו. אז למה אנחנו מחוברים ביחד? כי מה שמחבר אותנו זה תפקיד כלפי האנושות שלקחנו על עצמנו ובתמורה לכך קיבלנו את השכל והחכמה."
 
למה שונאים אותנו בעולם?
 
"מבחינה דתית אנחנו מאמינים באותו אל, אנחנו לא עובדי אלילים, כי מקנאים ביכולת השכלית של העם הזה. אז אם נשאל את עצמנו, העם הנבחר למה הוא בכלל נבחר? התשובה היא להיות אור לגויים.
 
"מה זה אור לגויים? הכוונה היא לפתח את האנושות ולהצעיד אותה קדימה. זה הסיבה של העם הנבחר. אם זאת המטרה, הרי שכל דבר שלא תורם למטרה הזאת, מביא על העם היהודי את זעם הגויים שנמנע מהם האור. אנחנו פשוט לא מצליחים להפנים כי העלאת ערכי הדת המיושנים והלא מתפתחים לא תורמים לתפקיד של אור לגויים."

 
מדוע יש מלחמה על ארץ ישראל הקדושה?
 
"כל אחת מהדתות חושבת שהשליטה במקום הזה היא ההוכחה שהאלוהים שלה הוא הכי טוב והכי גדול. זה לא נכון, כי האלוהות מעולם לא ביקשה דברים חומריים כדי להוכיח את הימצאותה. כבר בכתובים נאמר כי האלוהות לא מחפשת זבחים ושלמים, אלא ביקשה כי נבנה מקדש אמונה בתוכנו ולא על אדמתנו. בגלל שאנחנו חיים בעולם חומרי אנחנו מפרשים את מושג המקדש כבית מקדש, כמסגדים, ככנסיות."
 
למה המצב מקצין?
 
"העם שלנו, בתקופה הזו, מבזבז את הכישרון שלו על הישרדות, אז אם שאלתם את עצמכם מי מציל אותנו כל פעם שאנחנו בצרה, זה אותו מוח, שהמציא את כיפת ברזל, או את כלי הנשק, את מערכות ההגנה המובילות בעולם. במקום לנצל את הגניוס היהודי לטובת האנושות, אנחנו נאלצים להשתמש בו רק כדי לבנות כלי נשק ולהגן על עצמנו."
 
האמונה בדת היא מפלט?
אבירז טוען, שאנחנו הולכים לאבדון. יש התחרדות, כל המשאבים מופנים לדת ולהתנחלויות, החילוניים שהחזיקו את רמת ההתפתחות של המדינה אלו שהחזיקו את המדינה הזו, עזבו למקומות ששם השכל שלהם לא יעבוד רק על בניית כלים להישרדות. זאת בריחת המוחות הגדולה, לעמק הסיליקון ולמקומות אחרים בעולם.
 
כשהביטחון נעלם, האמונה בדת שמסירה אחריות אישית היא המפלט. החזרה אל הדת שמספקת ביטחון בשטיפת מוח ולא סתם ההגדרה שטיפת מוח, שמוחקת את הראש החושב ומחזקת את הלב שמרגיש. הרגש מספק לנו ביטחון רגשי מזויף, הרי מתי בפעם האחרונה אלוהים ענה למישהו ודיבר איתו?
 
האם אנחנו יכולים להרגיש בטוחים במדינה שלנו?
 
"מדינה היא מייצג של כלל תושבי המדינה ואלו החברים בה. עוצמה של מדינה מסתמכת על נאמנות תושבי המדינה למדינה והמוכנות שלהם להגן עליה מאויבים, לוותר על איכות באופן זמני למען הכלל מתוך הבנה כי עתיד המדינה הוא עתידם.
 
"כדי שכל זה יקרה המדינה צריכה לתת לתושבי המדינה איכות חיים, ביטחון, תוכנית עתידית לקידום ולשיפור. מדינת ישראל לא עושה כלום מתוך כל אלה. התקציבים מכוונים בעיקר למגזר אחד המגזר הדתי/ חרדי, אין אפשרות להשיג דיור אלא רק לעשירי המדינה, ביטחון אין כאן, והתוכנית לעתיד מסתמכת רק על פחד ההישרדות של תושבי המדינה.
 
"למה שמישהו במדינה הזאת יהיה מוכן להקריב למען מפעל גרוע וכושל כזה? אז לשאלתך לא ניתן להרגיש ביטחון במדינה."
 
"במצב הקיים, כשאין מטרות ואין אופק מדיני והכל סובב סביב מלחמת הישרדות, מדינת ישראל לא יכולה ללכת קדימה לשום מקום. בצורה איטית כל מי שיכול נוטש את המדינה כדי למצוא את מה שהוא מחפש במושג מדינה למקומות אחרים.
 
"כולם פה מדברים על רצון לשלום, האם באמת שלום ייתן למדינת ישראל משהו? במצב של העם היהודי במדינת ישראל שלום הוא הדבר האחרון שאנחנו צריכים. פעם היה נשיא בתוניסיה ששמו חביב בורגיבה. הוא שלט בזמנו של נאצר. נאצר שאל אותו איך אפשר לנצח את מדינת ישראל והוא ענה לו תעשה איתם שלום. אז תנצח אותם.
 
"תתארי מצב היפותטי שכל השכנים שלנו מחסלים את ארסנל הטילים וכל הנשק כולל חמאס, חיזבאללה, איראן מכוננת יחסים דיפלומטיים איתנו, ממש חזון אחרית הימים. ואפילו לא יבקשו מאיתנו לפרק את צה"ל. רק שיהיה שלום אמיתי, והם יוכלו להיכנס לכאן חופשי ולא יהיה טרור והכל יהיה בטוח, אנחנו נאכל חומוס בעזה, נטייל בחברון ויהיה ממש נהדר.
 
"נראה טוב? יופי, אז אנחנו מהר מאוד נתפרק מתוך עצמנו כי העם היהודי הוא לא גוש אחד. אז תדעי שהמזל שלנו קשור בשנאה שמעבירה את הערבים על דעתם וכל דקירת סכין רק גורמת לנו להתאחד ולשכוח את הפילוג הפנימי שלנו.
 
כמו שנאצר לא הקשיב, כך גם היום אין לערבים שכל להבין שבמלחמה הם לעולם לא ינצחו אותנו בגלל השכל היהודי שמומרץ להישרדות, רק בשלום יש להם סיכוי לזה. בגלל זה המנהיגות שלנו בורחת מהשלום ורק מדברת עליו."
 
לאן אנחנו רוצים ללכת ? מה אנחנו רוצים להשיג?
 
"מה הייחודיות של האמריקנים ולמה אנחנו נוהרים לשם? בארה"ב יש חופש, יש בחירה חופשית, זו ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות, יש אפשרות של צמיחה – בארה"ב כולם מתאחדים סביב הדגל האמריקני, כל בוקר הם משמיעים את ההמנון האמריקני ושמים יד על החזה בבתי הספר. ובבית שכל אחד יחיה לפי דתו ותפיסת עולמו. יש ניתוק בין דת למדינה.
 
"ומה איתנו? אין שום דבר אצלנו למען המדינה. בשנות ה-60 היה מיתון גדול, כולם מיהרו לרדת מהארץ והבדיחה הגדולה הייתה - האחרון שיוצא משדה התעופה שיכבה את האור. בשנות ה-30 היה שפל כלכלי עצום בארצות הברית ואף אחד לא עזב, או ברח. היהודים נטשו בזמן משבר, האמריקאים לא. מה הסיבה?
 
"כמה שנים ארצות הברית תומכת בביטחון של ישראל? כל שנה 3 מיליארד דולר. אם במקום זה
ארצות הברית היו מציעים לנו לבנות את מדינת ישראל בשטח שלהם, למחרת בבוקר מדינת ישראל הייתה ריקה. אם היה להם שכל, היו מכריזים שמדינת ישראל זו המדינה ה-51 שלהם. רחוק? הוואי יותר רחוקה. כל גודלה של מדינתנו, היא, אורך המדינה שלנו 500 ק"מ ורוחב 70 ק"מ. חתיכת קרקע קטנה זה כלום בשבילם.
 
"אז מה נעשה שם? נקבל רשימת אתגרים: נמציא תרופות, נחשוב על סטרטאפ, על טכנולוגיה מתקדמת, על חלל והרשימה עוד ארוכה, העיקר שלא נישאר מאחור.
 
"כדאי שנסתכל קדימה לעתיד, רעיון חדש שנולד תופס רק כשאלו שהחזיקו ברעיונות הישנים ימותו - אמר הפיזיקאי, מיצ'יו קאקו וכנראה שהוא ידע מה שהוא אומר." 
 
 
שלי רום - אסטרולוגיה ותודעת העל