close נרשמת בהצלחה
050-866-3028

המיקום של הקלפים בחבילת הטארוט

אדם שואל שאלה, לעיתים הוא עדין בראשית התהליך ואינו יודע את הדרך, לעיתים הוא כבר צועד בדרך וזקוק להכוונה, ולעיתים הוא בשלב התוצאה שם עליו ללמוד לממש ולשמור על השגיו.
 

מספרי הקלפים הן בארקנה הגדולה והן בארקנה הקטנה מלמדים היכן נמצא השואל בתהליך ההתפתחות. בין אם נשאלה שאלה בנושא התפתחות רוחנית ובין אם נשאלה שאלה בנושא זוגיות או פרנסה, שאלות השייכות לחלק הגשמי של חיינו.

קלפי הארקנה הגדולה קלפים בהם נראה דמויות ולכל קלף שם, מייצגים מסע רוחני בדרך להארה  22 צעדים, שלושה שלבים:


שלב המחפש קלפים  4 – 0 (השוטה ,הקוסם, הכוהנת הגדולה והקיסרית) שלב בהמאופין בחוסר שקט מתוך ההבנה שמשהו לא שלם בחייו של השואל. למרות היותו מנכ"ל בחברת הייטק מצליחה, השואל מרגיש צורך לממש את חלומו להיות קואוצ'ר.

שלב החניך קלפים 5 – 11 (הקיסר, הכהן הגדול, הנאהבים, המרכבה, העצמה, הנזיר וגלגל המזלות) הנתיב ידוע ועכשיו החניך מבין שעליו לצעוד בדרך מסוימת כדי לממש את החסר. זה השלב בו המנכ"ל יצא ללימודים, יתחיל לאמן אנשים.

השלב השלישי 

שלב המאסטר קלפים 12- 22 (צדק, התלוי, המוות, המיזוג, השטן, המגדל, הכוכב, הירח, השמש, יום הדין והעולם) השלב בו החניך מבין שיש להקריב חלק מעולם החומר על מנת לממש את הרוח ולהגיע להארה. המנכ"ל יעזוב משרה מתגמלת ויתחיל לטפל באנשים ולהתפרנס כמאמן אישי עד לשלב שבו יהפוך למאסטר באימון אישי .

המחפש, החניך, מאסטר והארה אינן מילים ששיכות לרוח רוחניות או לנזירים. אלו שלבי התנהלות בכל עשיה באשר היא. תחושת אי השקט שמניעה אותנו לבדוק מה חסר בחיינו. לאחר שמצאנו מה חסר אנו  מוצאים איך להתחיל לממש את החסר בחיינו דרך לימודים בין אם עצמיים ובין אם על ידי מציאת מורה. לאחר שלמדנו ועברנו את שלב החניכות אנו הופכים למאסטר בעשיה שלנו השלב שבו אנו ממשים את החסר באופן פיזי בחיינו.


בעוד שהארקנה הגדולה נותנת זוית ראיה על המקום של הרוח בחייו של השואל הרי שהארקנה הקטנה שבה נמצא את סדרת המטות מאס למלך, סדרת המטבעות, סדרת הגביעים וסדרת החרבות. מלמדת על המקום הפיזי בו נמצא השואל. קלפי הארקנה הגדולה בתשובתם מלמדים שיש אנרגיה, יש מחשבה בעוד שקלפי הארקנה הקטנה מלמדים על מימוש פיזי ועל השלב בתהליך הפיזי בו השואל נמצא.

ציר המספרים מחולק לשלושה חלקים התחלה, בנית יסודות ותוצאה. כל שלב אף הוא מחולק לאותם חלקים. כאשר בקריאה יוצא מי מהקלפים אנו יודעים על פי ציר המספרים היכן ממוקם השואל. האם הוא בתחילת דרכו, האם הוא בשלב היסודות, או שהוא כבר חי את התוצאה.


התחלה השלב הראשון

ההתחלה של שלב אחד המספר 1 השלם המושלם הרעיון, האס המבטא את רעיון השלמות זו. הבניה של שלב אחד מיוצגת על ידי קלפי ה 2 התובנה שקיימת מציאות ויש בה אתגרים איתם צריך להתמודד, האחד התפרק לחלקים הטובים שבו ועכשיו יש ראיה של החלקים שאנו פחות אוהבים, אותם חלקים שמייצגים את העדר השלמות, את האתגר.                                                                    התוצאה של שלב אחד מיוצגת על ידי קלפי ה 3 הקבלה וההכרה של שני חלקיו של השלם, השמחה והחגיגה של התובנה, או בסדרת החרבות התוצאה של אי בדיקת המציאות יהיא הכישלון שידוע מראש.

בנית היסודות השלב השני

ההתחלה של שלב שנים מיוצגת על ידי קלפי ה 4  אחרי החגיגה וההכרה שיש בקלפי השלוש, בקלפי הארבע נמצא היסוס, עצירה, יציאה למסע זהו שלב של בדיקה מחודשת, שנובעת מהתחלה של בניה. בין אם זו זוגיות שסיימה את שלב ההתלהבות והזוג עבר לגור ביחד, ובין אם זה שלב הביסוס בעבודה לאחר שההתלהבות הראשונית חלפה. הבניה של שלב שנים הוא המשך של ההתנהגות שלנו בשלבים הקודמים, קלפי ה 5 דורשים מאיתנו לקרוא את המציאות ולבדוק עד כמה אנו רואים נכון את המצב בו אנו נמצאים. התוצאה של שלב שנים קלפי ה 6 מביאים איתם שמחה, ניצחון, שיעור זהה לשיעור שעברנו ממקום אחר, זוגיות דומה שמאשפרת לנו הפעם לאחר שלמדנו את השיעור להצליח. חופשה, ואנו מקבלים גמול על מעשינו והזדמנות חדשה להצלחה.


התוצאה השלב השלישי 

ההתחלה של שלב התוצאה הוא קלפי ה 7 שלב של תכנון אסטרטגי לקראת ההצלחה, שלב של קבלת האמת ולקיחת הסיכון להתקדם למרות הכאב, שלב שמלמד אותנו להתמודד עם אתגרי החיים.                                                                                                                                  


הבניה של שלב זה מיוצגת על ידי קלפי השמונה. השיא של סדרת המטות יש לפעול כאן ועכשיו אחרת לא נשיג את המטרה, עלינו להשתחרר מהכבלים, לעבוד קשה ולאפשר ליקום להנחות. התוצאה של שלב זה היא קלפי התשע המידה והתמודדנו עם האתגרים החלומות תמגשמים והשפע זורם אל חיינו, והיה ולא למדנו את האתגרים אנו סובלים מעומס ודאגה.

קלפי ה 10 כמו בנומרולגיה מתחילם מחזור חדש מ 1-9 אנו חווים מחזור אחד של למידה, קלפי העשר מגדילים את השפע והחלומות כל עוד אנו יודעים לשמור על הטוב שקיבלנו. קלף 10 החרבות מציין את למידת השיעור והיכולת שלנו להמשיך הלאה. קלף 10 המטות מלמד כי פיספסנו את התיזמון הנכון, אבל עדין יש אפשרות כל עוד לא נעמיס את חיינו ונאפשר לעצמנו להתמודד עם האתגרים.

במאמר הבא אספר לכם על קלפי החצר ויחודם (אורית של רפאל)