close נרשמת בהצלחה
050-866-3028

המזל ה 13 נחש וקבוצת כוכבי העקרב

המזל ה-13 הנחש, עורר סערות רבות לגבי אמיתות הזודיאק ו-12 המזלות המוכרים. מה מסתתר מאחורי כל המהומה? והאם המזל שלי השתנה? וגם עוד קצת מידע לגבי קבוצת כוכבי העקרב.
 


בימים אלה של חודשי הסתיו, קשה שלא להבחין באחת מקבוצות הכוכבים הבולטות בשמים – קבוצת כוכבי העקרב, הנמצאת מעל האופק הדרום מערבי, קבוצת כוכבים זו עוררה סערות רבות בתקשורת עם סיפור המזל ה-13 – נושא הנחש.


'נושא הנחש' מכיל צבירי כוכבים רבים ואת עיקרו של שביל החלב, השמש חוצה את האזור הזה בין ה-30 בנובמבר ל-17 בדצמבר ולרוב מייחסים אותם לחלק מקבוצת כוכבי העקרב.


גלגל המזלות הינו האזור על כיפת השמיים הקרוב למישור המילקה, עליו נעים כל כוכבי מערכת השמש. הגלגל חולק לשנים עשר חלקים, כאשר את כל חלק מייצגת "קבוצה" הנקראת מזל. המזלות משמשים להגדרת האזורים בשמיים.


השמש מקיפה את כדור הארץ כ-365 ימים בשנה ועוברת דרך 12 המזלות. אם הגלגל חולק ל-12 - בחשבון פשוט ניתן להבחין ש-12 כפול 30 נותן 360 אך כאמור,  בשנה יש  כ-365 ימים כך שהחלוקה איננה שווה. נקיפת כדור הארץ היא למעשה אליפטית כך שהגודל של קונסטלציית הכוכבים איננו שווה או עגול, ויש אזורים שקבוצת כוכבים משתרעת על פני שטח גדול יותר. 


על כן הועלתה הצעה להוסיף מזל 13 - אסטרולוגים רבים מעדיפים להצמד לחלוקת 12 המזלות כיוון שהיא יותר הגיונית, כ-12 חודשי השנה ומדוע אתם חושבים שהוסיפו בלוח העברי, את אדר ב'? כדי לשמור על תיאום עם לוח השנה האסטרונומי. 

כדי לתאם בין מועדי מולד הירח לבין החגים, על כן אנו מוסיפים את אדר ב', כך שהפער תמיד היה ושום דבר לא חדש תחת השמש. 12 המזלות ישארו אותם 12 המזלות שאנו מכירים ולא צריך לשנות לעצמנו מזל. 


הנחש הוא קבוצת כוכבים באזור קו המשווה השמיימי המייצגת נחש הכרוך סביב נושא הנחש. זוהי אחת מ-48 הקבוצות שהוגדרו על ידי תלמי והיא הקבוצה היחידה מבין 88 הקבוצות המודרניות שמחולקת לשני חלקים נפרדים: ראש הנחש בצד מערב, שהוא החלק הגדול יותר וזנב הנחש ממזרח. נושא הנחש חוצץ בין שני החלקים. למרות החלוקה שני החלקים נחשבים כקבוצת כוכבים אחת.


קבוצת כוכבים הנקראת 'נושא הנחש' באה להשלים את פער ממש כמו- אדר ב' בלוח העברי. האיחוד האסטרונומי הבינלאומי בשנת 1930, הכניס באופן רשמי את קבוצת 'נושא הנחש' כחלק מקבוצות הכוכבים המרכיבות את הגלגל. גם תלמי הכיר בה כחלק מן הגלגל, עוד במאה ה-2, בספרו אלמגסט. (תלמי היה אסטרונום ואסטרולוג יווני שחי במאה השנייה לספירה באלכסנדריה שבמצרים ונחשב כאסטרונום החשוב ביותר בעת העתיקה.)


העקרב הוא פאר היצירה של הזודיאק. המכיל לא פחות מ-13 כוכבים עם בהירות שמנצנצת בשמי הלילה. העקרב, הינו קבוצת הכוכבים השמינית בגלגל המזלות מכיל גם את קבוצת: כוכבי הנחש, נושא הנחש וגם את קבוצת כוכבי הנשר.

כשהעקרב זורח אוריון ממהר לשקוע במרדף מעגלי שלעולם לא נפסק.אנטארס, לב העקרב, הוא ענק אדום ובולט מאד בשמי הדרום. באזור מדינת ישראל זורח אופק המזל בדרום, הוא משמש כמצפן הדרום. הוא נקרא - ג הדרום, מכיוון שחלק מגופו וצבתותיו מדמים את האות ג - בחודשי הקיץ.  כששמי הצפון מעוננים ולא ניתן להבחין בעגלות, הקסיופיאה וכוכב הצפון, האות ג' בשמים משמשת כמצפן.

נושא נחש וקבוצת כוכבי העקרב, עתירים בגרמי שמים ייחודיים וכדוריים, המצויים בהילה של שביל החלב, וכל אחד מהם מכיל בין עשרות אלפי למאות אלפי כוכבים. במשקפת שדה בלילה חשוך נטול ירח הם נראים ככתמים עגולים מעורפלים.


פאזות העקרב:

גלגל הזודיאק איננו נועד רק לתאר את מסלולה של השמש בזמן הלידה, שהרי הגלגל טומן בחובו את מחזוריות הכוכבים כולם ואת תהליכי התפתחות הנשמה. מזל עקרב, הוא זה שאחראי להעביר לנו את ההבנה העמוקה ביותר שקיימת מחזוריות של מוות ולידה מחדש. הנשמה היא נצחית ונולדת בדמות אנושית לתקופת חיים זמנית על פני האדמה ומכיוון שאיננו זוכרים את השלם ואנו מתפזרים לחלקים קטנים, עלינו להקפיד ולהיצמד לתכנית הנשמתית שנכתבה עבורנו.


מזל עקרב הוא המזל היחיד שיש לו שלוש פאזות. האבולוציה האנושית נועדה לשם התפתחות, כמו שתינוק שנולד מרחם אימו ויש לו את הרצון לקבל עבור עצמו וכל העולם סובב סביבו והוא לומד את החיים ועד שהוא הופך לזקן ומלא בבינה שיודע את ה'אמת' המסתתרת מאחורי הקלעים של ההתגלמות האנושית. העקרב מסמל את החיה שתילחם עבור מטרתו גם בעבור מחיר חייו.


העקרב:  הפאזה הנמוכה שפועלת מתוך יצר פנימי, שחי בנקיקים ומתחת לאדמה, מרמז על חוסר שקיפות, תפיסת חיים של שחור ולבן, שכר ועונש.


הוא ניזון ממשקעי עבר ומצד שני יש לו כוחות מאגיים. הוא נחשב למזל שעלול להשתמש בכוחות האופל כאשר איננו רואה תקווה וקרן של אור, אולם התקווה או ההארה צריכים להגיע מאותה הבנה הפנים ליבתית.


הנחש: המשיל את עורו ועובר טרנספורמציה, דומה בתהליך זה לעוף החול – הפניקס, אשר שורף את עצמו וקם ובונה את עצמו מן האפר. העקרב המפותח יותר ינסוק ויהפוך לנשר, המסמל חופש ויוהרה ואת האלטרואיסט שעף גבוה מעל כולם בדרך אל הצדק והאמת שחייבים לצאת אל מתחת לפני השטח.


במצב התפתחותי אידאלי הנשר יהפוך מהנשר היהיר שעשוי להיכנע לכוחנות ליונה רודפת השלום, לשופט צדק בסגנון שלמה המלך, אשר לנגד עיניו טובת הכלל בלבד, ללא דריסת רגל של האגו.


קבוצת עקרב זורחת בדיוק כאשר קבוצת אוריון שוקעת ובכך מסמלת את התהליך ההתפתחותי של מוות ולידה מחדש, הנשמה היא אינסופית ומתפתחת מגלגול לגלגול.


מזל עקרב הוא גם סמל הרפואה "הקאדוקוס" סמל של מטה עם שני נחשים מתפלים מעליו עד לראש שם מגיעים לזוג כנפי הנשר, ולכן מכונה גם סמל זה "הנחש המכונף".


הקונדוליני ו-7 הצ'אקרות מבוססים על זרמי אנרגיה המתפתלים סביב עמוד השדרה בצורה של 2 נחשים (הזכרי והנקבי). התמרת הכוח המיני העולה במעלה עמוד השדרה עד לאזור הראש, שם הוא הופך מכוח של "מים עמוקים", לכוח של האש, המצוי באופן רדום בתחתית עמוד השדרה.

האנרגיה הקונדולינית המיוצגת בשפה העברית על ידי האות נ' מותמרת ליסוד האש על ידי האות ש', אותיות המופיעות במילה נחש.


כשם שהמפץ הגדול חילק אותנו לחלקים קטנים, שיש להם מטרה של איחוד משותף וכוח האחד. כך גם אנו, כשאנו חיים כאנושיים, מבלי שנהיה מודעים לכך אנו מתוכנתים לאותה מטרה כוללת, הרמוניה בריאתית, שקיימת ומוסתרת מאחורי הקלעים של הבריאה.