close נרשמת בהצלחה
050-866-3028

באיזה צד אני? גבר או אשה?

בכל אחד מאיתנו קיים צד גברי וצד נשי -אז מדוע קיים צורך להגדיר את עצמנו כאחד משני הצדדים? המהות הפנימית שלנו מושפעת מזיכרון שאספנו בגלגולים קודמים ויש קונפליקט בין איך שאני נראה לאיך שאני מרגיש.
 

מי אמר שהחזות החיצונית היא זו שצריכה לקבוע לאיזה צד אני שייך? 
למגדר נשי או מגדר גברי, שהרי בתוכנו קיימת מהות פנימית שלא מתחשבת בחזות החיצונית. 

אז מדוע אנו בנויים בחלוקה של זכר ונקבה ומהי המשמעות הרחבה לחלוקה זו? האדם שנוצר כגוף הראשון, ייצג את הצד הזכרי ומתוכו נלקחה צלע אחת וכך נוצרה לה האישה. המסקנה - גם הצד הזכרי וגם הצד הנקבי קיימים בתוכנו. אנו תיבת תהודה של הצד הנשי(מרסיאלי) ושל הצד הגברי (וונוסיאלי) ותפקידנו הוא לפרוט את עוצמת הצליל המדויקת והייחודית לנו ולהוציא אותו אל העולם, בכל מיני מגוונים והכי חשוב להיות אותנטיים לעצמנו.
 
המוח הוא איבר המין הפעיל ביותר
אנו חיים בבריאה סימטרית שפועלת בשני קטבים, קוטב נשי וקוטב גברי. מרכז המין, שנקרא גם המרכז הייצרי, נוצר בתוך האדם כדי להניע את הרצון ללמידה, להתפתחות והישגיות. כדי ל'דעת' או ללמוד את המין השני, הגוף מייצר עבורנו תרכובת כימית, המתבטאת כמשיכה מינית. המוח מייצר אנדורפינים שאחראים על ההתפעלות וסממני האהבה הראשונים.
 
במקרים רבים, נמשך לצד השני, אך אם המשיכה היא לאותו המין, זה לא אומר שאני צריך להגדיר את עצמי. הכי חשוב שנהיה מונעים מהרצון הפנימי שלנו ולא מהמוסכמה שאיננה תופסת בעידן החדש.
  
למשיכה המינית יש משמעות של התפתחות, האדם שאני נמשכת אליו, יש לו מה לתרום לי, לשכלל אותי. אז למה לי להיות מקובע ולהגדיר את עצמי? אנו מסוקרנים האחד מהשנייה והאש מדליקה את הקשר בין שני הצדדים - כך מתפתחת התאהבות ראשונית ובתכלס המוסכמה שנוצרה מבראשית הימים שיש בה מגדר כל כך מובהק בין הנשי לבין הגברי, פחות ופחות רלבנטית.
 
הזהות המינית איננה בהכרח ברורה ברגע הראשון להתפתחותנו. כ-40% מהמתבגרים מתנסים בחוויה הומוסקסואלית, אולם רק כ- 10% מהם יצהירו, בתום התבגרותם המינית, שהם הומוסקסואליים ואני מניחה שהנתונים האלה משתנים בכל יום.
 
תהליך גיבוש הזהות המינית מתחיל בשלבי הילדות המקודמת, קצב הגדילה מהיר מאוד ומתחילה עוררות מינית כתוצאה מתהליך ההורמונלי בגוף, המייצר מתח מיני גדול ורצון לבטא את האש הפנימית, כי כך אנו מתפתחים.
 
בתקופה זו של העידן החדש, שהחלה ב-2012 אנו חוקרים את הצד המנטלי, נותנים דרור למחשבות שלא בהכרח באות לידי ביטוי בחלק הפיזי, מה שאומר שהמגע מאבד מערכו. ובהדרגה דרכי התנהגות מינית משנות צורה והכימיה הופכת תודעתית, שכלתנית, מסעירה את המוח ופחות את ההתגפפות המזיעה והמתנשפת.
 
גברי או נשי?
זה טבעי לחלוטין שבתקופת ההתעוררות המינית נחלום ונדמיין יחסי מין מגוונים, שישתלבו בתהליך גיבוש הזהות המינית שלנו, רק אם פחות נחפש הגדרות וניתן דרור ל'אני' הפנימי, לתודעה החדשה, כך גם נשתחרר מכבלים חשיבתיים, נהיה פחות שמרניים.
 
הרצון (האש) הוא הכוח שמניע את המוח. הליבה הפנימית שלנו יש לה צבע משלה, גוון משלה וככל שנקלף את החוץ כך נכיר את הזהות שקיימת עמוק בתוכנו. אין לנו צורך להתנצל על שוני שהופך אותנו למיוחדים, אין צורך להתאמץ להיות תחומים בתוך תבניות או הגדרות, פשוטו להיות מי שאני, בלי להתנצל.
 
הזהות המינית אינה אבסולוטית אלא תוצר של תהליך ארוך גלגולים, שאנו חווים לאורך כל ההתפתחות שלנו. זה אנו שבוחרים לרדת לגוף הפיזי, בצורת נקבה או בצורת זכר, בהתאם לתסריט שכתבנו לעצמנו טרם ירידתנו לכאן.
 
כל אחד מאתנו נולד בעבר הגילגולי שלו, בגוף אישה וגם בגוף גבר, נמשכנו לשני המינים ואנו מכירים את החוויה משני הכיוונים ועכשיו שהגענו לעידן החדש - הפתעה - אנחנו בוחרים את המין שמתאים לנו. סיימנו ללמוד את שני הצדדים ואנו מתחברים לפנים שלנו וכן זו הסיבה שבתקופה הזו יש הרבה בלבול מיני, גבר שנולד ומרגיש אישה וההפך.
 
אנו נמצאים בשלב מאוד מתפתח בבריאה וחווינו את שני המינים, החיבור הפנימי הכרחי, פחות מה שמצפים מאתנו ויותר מה שמתאים לנו. אנו מורכבים מספקטרום שלם של יסודות ותתי יסודות - אש, מים, אוויר, אדמה.

הזהות המינית היא רבת-ממדים, כל אחד מאתנו טומן בחובו ייצוג של ליבה פנימית, ואת הביטוי החיצוני מייצגים, השחקנים רבי הפרצופים. המראה, הלוק שלנו יכול לשנות אופי וצורה והוא נראה ככה בהתאם לאופי התסריטי שבאנו לבצע בחיים על פני האדמה.
 
גם אם אנו נראים כך או כך, אין זה הכרחי להדביק תוויות, שני המינים קיימים בתוכנו וההגדרה שלנו באה לידי ביטוי בעקבות המראה החיצוני. אם רק נשנה את התפיסה נהיה פחות ביקורתיים ונבטא את עצמנו בהתאם לפנימיות שלנו ולא בהתאם לחיצוניות שלנו, כך גם הביטחון שלנו יעלה ונשתמש פחות בתוויות, פחות בהגדרות ויותר בשלמות הפנימית.
 
בעידן הישן, הורגלנו לראות נשים יפות ולתת להן נקודות זכות, הורגלנו לחשוב שגברים שנראים חזקים יהיו בעמדת כוח או השליטים שלנו. אנו מתקשים לשחרר את התפיסה הישנה הזו, גם בממשלה שלנו אנו מצפים שראש הממשלה יעמוד בסטנדרטים של איש חזק וגברי או עוצמתי ולא מתעמקים במה שיש לו להציע מתוך הכישרון שלו.
 
מי אמר שאי אפשר לשנות את ההרגל הזה? מי אמר שאי אפשר שתהיה לנו ראש ממשלה בדמות נשית או פחות כוחנית? מי אמר שצריך לבחור מלכת יופי? כסמל למין הנשי. זה הכל בראש וכדאי שאם אנו רוצים שיעריכו אותנו בזכות מי שאנו, בזכות הכישרון שלנו, ניתן
הזדמנות וקרדיט לכל אדם בזכות הפנימיות שלו ולא בזכות החיצוניות שלו.
 
האישה של העידן החדש, משנה צורה ומחליפה פנים, היא לא בהכרח נמשכת למקצועות נשיים, לרכות או חושניות נשית. האישה של העידן החדש כבר לא מסתפקת בלהיות ה'אשה של' או פרזנטורית של, או הפרצוף היפה של. היא עומדת וגאה בזכות עצמה ובזכות הכישרון שלה.
 
העידן החדש משכלל את כולנו בכלל ואת הנשים בפרט, להיות עצמאיות, להתנסות, להיות הישגיות, רציונליות, מהירות מחשבה, להביע את דעה שונה ככל שתהיה, ללא סייגים ללא הבדלים, ללא הנחות – פשוט להיות מי שאת בדרך הייחודית שלך. האישה של העידן החדש לא עומדת אחרי אף אחד ובטח לא עזר כנגדו.

הכתבה נכתבה על פי מידעי תודעת העל