close נרשמת בהצלחה
050-866-3028

אהבה של שמש בראי הירח המלא

האריה הוא כוח החיים והיצירה והדלי הוא הבחירה החופשית שלנו לנווט למקומות הגבוהים והנעלים מתוך הפרספקטיבה הגבוהה שרואה את התמונה השלמה. הכוח בידינו לעצב את החיים מתוך החיבור ללב ולאהבה...
 

ט"ו באב הגיע ואיתו הירח המלא בדלי שמשקף את השמש באריה. השמש באריה היא הייצוג של הלב, של אור וחום האהבה. אצל האינדיאנים הצבע הצהוב מסמל אהבה ללא תנאי, כמו השמש שמספקת אנרגית חיים וקורנת עלינו את אורה וחומה בלי להבחין בין אדם אחד לאחר, בין דת, גזע ומין, בין אדם לחיה או למקום, בין "טוב" ל"רע".


צילום התמונה: רעות לוריא

 

האהבה של השמש אינסופית ולא נגמרת. כור האנרגיה שלה כל הזמן מספק אנרגיה. הסיבה לכך היא שהאנרגיה מופקת באינטראקציה הפנימית שבתוכה, בינה לבין עצמה. בהקבלה, כשאנחנו מלאים באהבה לעצמנו ולחיים מתוך היצירה והביטוי שלנו, אנחנו קורנים החוצה בלי סוף אהבה ואור, אפילו בלי קשר לסביבה. זה כמו התחושה שיש בהתאהבות, כשהלב מתפוצץ ועולה על גדותיו מרוב אהבה ומרגישים שמרחפים על ענן, ושום דבר בסביבה לא מוריד מהחמימות הזו שבלב ולא משנה. אנחנו חזקים וחסינים וחיים מהאנרגיה של האהבה.

 

בהתאהבות אנחנו רואים משהו באחר, שמשקף לנו משהו בתוכנו שמדליק חזרה את האש שכבתה. זו עוד לא האהבה העמוקה אחרי הכרות ואינטימיות, התגברות על מחסומים וחיבור עמוק ואמיתי. זו האש הראשונית של היזכרות הלב באיכות של ההתרחבות עם האש הפנימית (ההידלקות) בעזרת מישהו שמזכיר לו. זה החיבור לאש הפנימית שיש בכולנו שמישהו הצית בנו, כי היה מפגש לבבות.

 

כשאנחנו אוהבים מבפנים ומייצרים אהבה מתוך עצמנו בלי קשר לאחר, אנחנו מתמלאים באהבה ומוזנים כל הזמן והאושר הזה עולה על גדותיו ומבקש שיתוף. האחר נהנה מהאור והאהבה הקורנים מאיתנו ומהאהבה שלנו שאנחנו נהנים לשתף. כשכל אחד מונע מהאהבה שלו מבפנים ומהחיבור שלו ללב שלו, אנחנו משתתפים באהבה זה של זה. לעומת זאת כשאנחנו לא מחוברים לתיפקוד הלב שלנו ולתפקיד שלנו ואנחנו לא מחוברים למקור האהבה שבתוכנו, אנחנו מבקשים להיות מוזנים מהאהבה של האחר ולהנות ממנה כמקור האנרגיה שלנו.

 

כשאנחנו מחוברים ללב שלנו, אנחנו מחוברים למי שאנחנו, למהות שלנו. אנחנו שואלים איך נדע שאנחנו במקום הנכון לנו ועושים את מה שנועדנו לעשות. התשובה היא, שאם הלב שלנו מאוהב במה שאנחנו עושים וזה ממלא אותנו כל הזמן באנרגיה, אז אנחנו מחוברים למרכז שלנו, שנמצא בלב שלנו. הלב מחבר בין האנרגיה הגבוהה של השאיפה, הרעיונות והרוח לבין האנרגיה הארצית של התשוקה והביטוי המוחשי (ציר אריה- דלי). בחיבור של הלמעלה והלמטה בלב נוצר הייעוד שלנו בחיים האלה שמתבטא בציר אריה- דלי. קל לדעת אם אנחנו מיושרים איתו, ע"י הקשבה ללב כשאנחנו מבטאים את עצמנו על במת החיים. הפרספקטיבה הגבוהה והשיקופים נותנים לנו מבט אובייקטיבי על עצמנו ומקומנו.

 

הירח בדלי משקף לנו את החיבור שלנו ללב ואת איך שאנחנו מבטאים אותו בחיים, דרך ביטוי רעיונות וערכים. הוא משקף את מקור האהבה של השמש באריה, כשהוא נמצא מולה ומשקף את כל אורה. זו הזדמנות לראות במראה את האהבה שלנו ואיך ליבת האנרגיה שלנו עובדת. הירח בדלי מבטא את הצורך שלנו במבט מגבוה כדי להעלות את הסטנדרטים של האהבה שלנו, לעדן אותה, ללטש את היהלום הזה, לשכלל אותה, לחבר אותה לאני העליון שלנו ולתובנות וידע גבוה, שיעזור לנו להגביה עוף איתה. הוא מאתגר אותנו לחדש ולהפתיע ולא לפחד מביטויי אהבה חדשים ולא שיגרתיים, שאנחנו מבקשים דרך האני הגבוה שלנו, כדי להתחבר לאיכות האמיתית, הגבוהה והמליאה של האהבה בכל ליבנו.

 

בתהליך הזה כשלא הושג עדיין איזון ושילוב של השמש והירח, כל אחד מבני הזוג יתפוס צד אחד בציר וייצג או את השמש או את הירח.  הירח הוא האנרגיה הניקבית והשמש היא האנרגיה הזיכרית, אבל ביחסים לפעמים התפקידים הפוכים, כשהגבר מייצג אנרגיה ניקבית מקבלת והאישה את האנרגיה הזכרית הנותנת ואת מרכז הקשר. כשאין איזון, השמש באריה יכולה לבטא חוסר איזון בחיבור ללב ולאהבה בשל עיסוק יתר בחיבור (בשל פחד לאבד אותו בקשר, למשל) או חוסר חיבור למקור שמזין אותנו באהבה בתוכנו והזדקקות להזנה מבחוץ באהבה.

 

הירח בדלי הוא בן הזוג שלנו שמשקף באופן בהיר ונקי את האור שלנו ומאפשר לנו להביט בשמש שאנחנו ולבחון אותה באמת. לפעמים זו לא מראה קלה, כשאנחנו רואים שאנחנו שומרים את כל האנרגיה שלנו לעצמנו, שאנחנו לא משתפים את האחר, שאנחנו לא מייצרים בעצמנו ולא אוהבים את עצמנו, שאנחנו תלויים באנרגיה של האחר... אבל המראה גם מזכירה לנו את המהות שלנו דרך העיניים האוהבות של בן הזוג ומאפשרת לנו להתחבר חזרה ללב שלנו, למצוא את הדרך לאהוב אותנו, להתחבר למהות היפה והיצירתית שלנו ולבטא אותה בהתלהבות ואהבה. בנוסף, האחר מראה לנו את החלקים שבנו שאנחנו עוד לא אוהבים ולא רואים בהם את היופי והחיבור ללב שלנו, ובכך הוא מאתגר אותנו לשינוי יצירתי והבנה גבוהה, כדי להגדיל את האהבה שתכיל את כל החלקים באופן שווה.

 

כשאנחנו נתלים באהבה מבחוץ ומבקשים להיאחז בלב של האחר ובאנרגיה שהוא מייצר, הדלי יכול לתת תחושה של ניתוק רגשי ומבט- על בוחן שמשקף לנו את הניתוק שלנו מעצמנו, מהלב שלנו ומהיצירה והביטוי שלו, וזה יכול לכווץ אותנו בחזרה לעצמנו ולשלוח אותנו לחפש חזרה את מקור האהבה והאנרגיה הפנימי.

 

כשאנחנו מוצאים שוב את החיבור ללב שלנו ואת החשק לשחק במה שמדליק אותנו וליצור מתוכו, הדלי שוב מתבונן עלינו במבט מלמעלה שבוחן, האם השעשוע, הביטוי והכיף שלנו משרת את ההתפתחות שלנו והאם יש לו ערך מוסף וגבוה ואם הוא מקדם אותנו. זה שולח אותנו חזרה למצוא את האש האמיתית של הידע הגבוה שבנו שמרגשת אותנו ומדליקה אותנו ומביאה לתנועה והתפתחות בנתיב שלנו ובחיבור למהות שלנו ולגלות רבדים נוספים וערכים נוספים במה שאנחנו אוהבים.

 

המצב המאוזן באהבה נוצר, כשכל אחד הוא השמש והירח שלו, מקור האהבה והאנרגיה שלו, מחובר לכוח היצירה והגשמת החזון שלו, וכשיש חיבור אוהב, חברי ומכבד בין שני האנשים המלאים האלה, שמזין ונותן תוסף לדלק של כל אחד מהם, ושל הישות השלישית שנוצרת משניהם. כל אחד מאיתנו מתחבר למקור ההשראה והיצירה שבתוכו מהחיבור למה שהוא אוהב בו ובחיים, ויחד מחברים את האנרגיה הנוצרת, וכך ניתן ליצור חיים ומשהו שגדול מאיתנו. הישות השלישית, שנוצרת בחיבור מחברת אותנו למימדים אחרים של חיים, חזון ויצירה, מעבר למה שנגיש לכל אחד בנפרד. זו יצירת חיים חדשים יחד, שמגשימים רמות אחרות וחדשות של תודעה (כמו הולדת ילדים, אבל לא רק).

 

בזוגיות האהבה של הירח בדלי מול השמש באריה, דורשת מאיתנו את החיבור ללב של כל אחד דרך עצמו ודרך התזכורת בחיבור לאחר, יחד עם ההתקדמות יחד לחזון משותף. הרומנטיקה, הכיף והבילוי של האריה מבקשים שיתוף עם האחר ולהיות הדלק להתקדמות משותפת לעבר עתיד טוב יותר שיוצרים יחד. החיבור והאהבה לאחר ולעצמנו נמדדים לפי ערכם האמיתי והמהותי וממשיכים להשתדרג ולהביא להתפתחות משותפת ולחברות אוהבת וליצירת חיים מתקדמים יותר. לאבולוציה של האהבה והחיים.

 

המפה מעודדת אותנו לבטא בתקשורת את מה שאנחנו רואים, את השאיפה שלנו, הערכים שלנו והחזון ולכבד את האמונה והאמת שלנו ושל האחר. אז אל תפחדו להסתכל במראה של האחר על עצמכם ואל תפחדו לתת ביטוי לאש ולאהבה שבליבכם. תתרגשו, תאהבו, תתחברו ברבדים גבוהים יותר ויותר, תתבוננו באמת על עצמכם, תעלו ותשדרגו את האהבה והחיבור של הלב לכל החלקים בעצמכם ובאחרים, וכך גם תשפרו ותמלאו באהבה אמיתית וגבוהה את החיים שלכם ושל כולנו.